Arvoisat palstalaiset, med lök

JudgeCooper

Koska en pääse, saa ja voi lueskella mainion väen juttuja yli viikkoon, toivotan Teille kaikille tyyliä ja makua Jouluunne, missä ikinä sitten liikuttekin. Omasta puolestani voin sanoa, että olen saanut täältä hyvin paljon enemmän kuin olen tänne antanut.
Kiittäen Teidän kaikkien seurasta

Judge

12

667

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • peppi.pirpana

      ikävöimään sua tänne, mutta palaillaan.. :)

    • RiisuArkihuoli

      sinulle.
      Paljon olet sinäkin antanut. Antaminen alkoi jo reilu pari vuotta sitten :=)))

      Palataan kevään kynnyksellä asiaan.
      Minäkin joudun jättämään palstan reiluksi pariksi kuukaudeksi vuoden alusta alkaen :=)))

    • Raid76

      ei olla kauaa "tunnettu":) mutta italia kysymyksessäkin oltiin heti samoilla linjoilla:D:D:D rauhaisaa joulunaikaa ja rajua uuttavuotta 2008!

    • miten sä kestät kokonaisen viikon ilman seuraamme :)) No....aikahan kuluu yllättävän nopsaan, joten ennenkuin huomaatkaan olet taas joukossamme.

      Erittäin riemullista, maukasta ja leppoisaa Joulunseutua Sinulle, muistathan ilmoittaa tänne palstakotiin heti kun olet palannut.

      Tuliaisia saa tuoda :D

      taikanainen

    • Jermuxi tms.

      Esiintyvä lavataiteilija (huonokin sellainen) tarvitsee silloin tällöin potkut...Siis niinku joskus sellaisen onnenpotkun katos.

      • Ak:n lapio

        Arkkis tarttee sitä potskua


    • samoin myös sinulle!
      Eiköhän jokaisen kirjoittajan olemassaolo täällä palstalla tee tästä palstasta juuri sen,mitä se nyt on..:)

      • Jermuxi tms.

        paljon hauskempaa olis kurkkia, jos ei olis yhtään kirjuuttajaa. Kjäh!


    • jane.london

      aatteelee sua lämmöllä:)
      Palaillaan ja paistellaan samoissa liemissä:D

    • Bunnyliini

      ja samaa tyyliä ja makua sinnekin. Iloista antajaa.. ja mites se nyt menikään, en muuta muista koko lorusta ja mitä se nyt tähän liittyikään.. dementia nääs. :)
      Miekin voisin tähän samaan, jos ei ole joku rikkomus, niin sanoa samoin, kaikkea ihanaa palstalaisille, rauhaa ja rakkautta. Miekin häippäsen huomenissa ja palailen ensi vuonna, jollei hukka peri pupusta. Joten voikaahan paksusti, syökää kanaa tai kinkkua, muttei pupua. :)

    • Taidan olla myöhässä. Olet lähtenyt jo joulunviettoon. Kiitokset kauniista puheestasi.

      Vietä kiva ja rentouttava joulu. Nähdään taas seuraavan kerran.

    • hurlumi

      Oikein Hyvää Joulua Juniorille. Sanansäiläsi toivottavasti on ensi vuonna myös terässä ja sienet rouskuteltu. Se on sitä parasta antia meille, mistä sinulle kiitokset.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      74
      1360
    2. Tumman vihreä mercedes

      Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,
      Hyrynsalmi
      11
      930
    3. Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?

      "Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol
      Maailman menoa
      79
      862
    4. Käyttäkää kumia kajaanilaisten naisten kanssa

      Elkää ottako riskiä ilman kumia kun saattaa käydä niin että sinusta tuleekin isä lapselle ja elättäjä molemmille.
      Kajaani
      89
      779
    5. Tunnusmerkkejä Kaivatulle

      Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt
      Ikävä
      51
      684
    6. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      53
      654
    7. Pakkomielle

      Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs
      Ikävä
      46
      594
    8. Oletko nainen enää täällä?

      En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv
      Ikävä
      42
      583
    9. Jymyuutinen: Suomen talous kasvaa hurjaa vauhtia

      https://www.iltalehti.fi/talous/a/11fba8a8-a7fb-44f4-a58b-f129f6d5bdf5 Akavan pääekonomistin mukaan Suomen kokonaistuot
      Maailman menoa
      132
      579
    10. Hurmasit sitten minut

      kauneudellasi nainen ja kun sait minut rakastumaan itseesi muutuit ihan porsaaksi etkä välitä vartalostasi enää yhtään.
      Ikävä
      45
      547
    Aihe