Parkkisakot mahdollista periä takaisin...!?

Jos kerta yksityisen pysäköintivalvontafirman sakkoja ei tarvitse maksaa, niin jo aikaisemmin maksetut sakot pitäisi olla mahdollista saada takaisin!
2599
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Sinulle URPO, tahdot siis jatkaa pysäköimistäsi minne sattuu ja miten sattuu.

Toivottavasti yksikään lapsi ei jää tahtosi alle !

Äänestä
  • Kyseessä on lain mukaan väärillä perusteilla tai ilman oikeuksia peritty maksu, jolloin hyvitys tulee kyseeseen!

    Itse pysäköin autoni aivan oikein.

    Ja mitä tulee lasten jäämiseen auton(tahdon) alle, niin parkkisakoillahan sitä ei estetä mitenkään.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


I Wonder kirjoitti:

Jos kerta yksityisen pysäköintivalvontafirman sakkoja ei tarvitse maksaa, niin jo aikaisemmin maksetut sakot pitäisi olla mahdollista saada takaisin!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu