Ei kannata surra pettäjä miehen perään! Se on vaan pakko koota itsensä,lastenkin takia, ja ajateltava että tuollainen ihminen ei ole rakastamisen eikä kunnioittamisen arvoinen. Vaikka parisuhteessa olisi ongelmia ja ns.kriisivaiheita, ei se silti oikeuta toista pettämään! Koskaan ei ongelmat eikä kriisit ratkea sillä että toinen lähtee parisuhteesta ulospäin!! Päinvastoin, lopputulos on yleensä aina että tilanne vain pahenee ja ero häämöttää. Pettäminen,jos mikä, vie pariskuntaa vain erilleen, se ei ainakaan auta asiaa millään tavalla. Olen itse tullut petetyksi, exällä oli suhde toiseen naiseen pari vuotta! Kun sain tietää asiasta, hain eroa, en pystynyt enää yhteiseloon, en lapsen enkä omaisuuden takia, loukkaannuin niin verisesti enkä voi antaa anteeksi, en koskaan!
Ei kannata,,,,,
eräs ex
3500
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Tulin petetyks ja se nainen "kuoli" minun silmissä.Erosta on yli 10v.En halua nähdä koko naista.Enkä halua et näkis minut.Näin on paras.
...Sinulta, että Oliko hänen käyttäytymisessään ennakoitavissa mahdollinen pettäminen ennen kuin jäi kiinni? Tarkoitan esim. suhtautumista asioihin liian vapaamielisesti ja rajojen yli astumista, vaikkakin pettämistä ei olisi vielä tapahtunutkaan? Sinun seurassasi häiritsevää flirttailua, toisen kunnioituksen puutetta, jos sai vaikka vastakaikua flirttailulle? Vai oliko kyseessä vain yksittäinen tapaus, tarkoitan että onko hän kenties pettänyt muidenkin kanssa sinua? Vai oliko kyseessä kenties ihastuminen, vai peräti rakastuminen? Halusiko vielä miehesi yrittää, vaikka olikin tehnyt sitä noinkin pitkään? Miten tämä asia tuli ilmi? Yrittikö loppuun saakka valehdella, vaikka käry oli jo käynyt?
Niin.Emme olleet naimisissa kun mielestäni hyvä parisuhde toimii ilman sormuksia.Naiseni oli kotiäiti sen ajan kun asuimme yhdessä 8v.Hän rakasti minua todella.Ei Flirttaillut ja oli kunnollinen päällepäin.Mutta valheita riitti ja rakkaudentunnustuksia sekä kuinka hyvä minunkaa on olla.Tottakai kun huolehdin kaikesta.Nyt jälkeen on totuus tullut esiin.Olin sinisilmäinen.En osannut epäillä et nainen voi käyttäytyä niin.Mummola oli toisella paikkakunnalla 100km ja sinne äitinsä tykö vk.loput häntä veti.Syy on nyt selvä.Jätti lapsen mummolle hoitoon ja "huoraamaan".Sunnuntaina kotiin ja oli kui ei mitään.Vähitellen alkoi tulla ilmi valheet.Yks kaunispäivä tuli kuppi täyteen iman riitaa sanoin et suhteellamme ei ole tulevaisuutta.Ajattelin et parempi yksin kun valehtelijan kanssa.Vuosia myöhemmin eron jälkeen tuli dna totuus.!Millään tavalla ei minun aikana käytös ollut huono.Mutta kun otti reissuillaan ALKOA oli estot pois.En tiedä oliko ihastunu kehenkään.Minä olin ainut ketä rakasti joka oli tärkein.Viimeiseen päivään uskotteli lapselle minun olevan tämän isä.!!!