Duria Sadyr on ollut olemassa nyt runsaat 6 kuukautta ja EP:n mahdollisuus tarjoutui yllättävän nopeasti ja sen on määrä ilmestyä keväällä, en nyt sen tarkemmin vielä osaa sanoa. Tällä hetkellä itse hoidan kaikki soittimet ja laulun, toki musiikkiterapeutti muutamalla mukana ja pari vierailevaa tyyppiäkin ollut. Muita jäseniä toki etsiskelen bändiin, jotta keikkailu olisi mahdollista. Levytys kyllä onnistuu yksinkin, mutta ei se ehkä ole niin kivaa. Osaan tehdä erilaisia lyriikoita, tosin aika synkistä aiheista, hyvin metallille ominaista. Välillä saattaa iskeä rock/blues fiilis. Judas Priest mm on suuri vaikuttaja, toki kymmenet muutkin bändit. Musiikissani on parantamisen varaa, mutta jo nyt olen saanut mukavasti faneja. Jos musani yhtään nappaa, tervetuloa mukaan vain.
Duria Sadyr's gonna rip your head off!!!
Duria Sadyr's gonna rip your head off!!!
5
1484
Vastaukset
- Juciferius_83
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=124&conference=4500000000000448&posting=22000000030520923
Tuo keskustelu tekemästäni Judas Priestin breaking the lawsta luettavissa tuolla ja myös linkki youtubeen, jossa biisi on ja minun musisointiani voi nähdä... - yrarayrar
täytyy kyllä sanoa että hiljaiseksi vetää. en ole IKINÄ törmännyt vielä mihinkään näin hienoon bändiin. tämä on kieltämättä todella uniikkia.
- corpsemayhemous
Kowaa musaa.
Pää tosiaan irtosi kun kuuntelin Duria Sadyriä.
Apua soittakaa ambulanssi! :DDDD - turilas satyr
My head is ripped off now. Voi kiitos tästä musikaalisesta nautinnosta.
"AAAR, AAAR, AAAR!" Onpas hienoa raakkunaa tuossa Rip your head offin alussa. Tota lisää! HELL YEAH! - dasdas
no nyt on kunnon musaa, ai perkele! lastfmssä joku hyypiö tuli mulle mainostaa (sinä?) niin löysin tän jo aiemmin ja kovassa kuuntelussa on ollu.
pistetään ny linkkikin kun sulta se jäi:
http://www.mikseri.net/artists/?id=68051
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun634591KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1643522Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?642893- 1492841
Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo492684- 241923
- 241801
- 301656
- 1741630
- 421342