miten paljon pitää harjotella sais yhen käden

tuntuu etten koskaan pysty sitä tekemään..pitääkö siinä olla rasva prosentti minimissä ja pelkkää lihasta?
2476
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

saan leuanvedoss noin 35 toistoa kahdella kädellä, niin tuskin menee yhtään toistoa yhdellä kädellä!!

Se vasta vaikea liike on!

Äänestä

Yhden käden punnerrus on suuressa määrin koordinaatiosta kiinni.
Katso naipuolisia aerobickaajia!
Leveä haara-asento, painon jakauma jalat / käsi!

Jos penkkaa pompulla yli oman painon niin punnerrus ei ole voimasta kiinni.

Enempi voimaa niin vähemmän vaatimuksia koordinaatiolle.

Yhden käden leuassa on hieman sama juttu mutta voimataso merkitsee enemmän.
Jos kahdella kädellä menee lisäpainona 70% tai yli oman painon niin toiveita on, ainakin ylhäältä lähtien.

Nämä eivät pyri olemaan totuuksia vaan yhden ukon omia kokemuksia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


punnerruksen? kirjoitti:

tuntuu etten koskaan pysty sitä tekemään..pitääkö siinä olla rasva prosentti minimissä ja pelkkää lihasta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu