Erehdyin tälle palstalle ja kyllä sen huomaa, että mies nai kaikkia ympäristönsä naisia, jos vain tilaisuus tulee. Naimisiin joutunut mies ei monia naiskontakteja enää saa, siksi vaimon siskot, serkut ym ovat tärkeitä, myös päiväunien aiheita.
Mutta ajatelkaa nyt edes hetki sillä päänupilla eikä sillä aivottomalla pötköllä siellä jalkojen välissä. Onhan minullakin noita unelmia, mutta kyllä ne pitää pitää unelmina, eikä niitä saa lähteä toteuttamaan, siinä tuhotaan monta perhettä ja sukulaisten välit, kun haksahtaa, vaikka viinapäissään, väärään jalkoväliin.
Onneksi naiset yleensä ajattelevat järkevämmin. Eikös joissain kulttuureissa ole niin, että miehet eristetään 10-15- vuotiaista tytöistä juuri näiden lihanhimo-onnettomuuksien välttämiseksi?
MIESTEN ONGELMA
4
2909
Vastaukset
- rtyksk
Sehän siinä naimisiin menossa onkin vaarana, että ei saa seksiä niin usein kuin haluaisi. En ymmärrä miksi... tietysti onhan se väärin harrastaa seksiä varsinkin jos on kotona pieniä lapsia. Lapsia jos ei ole tai he eivät mitenkään pääse kuuntelemaan niin kyllä mielestäni kerran päivässä tulisi seksiä harrastaa ainakin. Sitten jos miehelle ei riitä niin se on jo hänen vikansa.
Ymmärrän kyllä nykyään täysin ihmisiä, jotka eivät halua lapsia tähän maailmaan ja haluavat vain nauttia toistensa laadukkaasta seurasta läpi elämän. - kettu9494
Outoa kyllä, että miksi mies haluaa seksiä useammin kuin nainen. Eikö se ole tutkittua, että naisen orgasmitkin aiheuttaa enemmän nautintoa kuin miehen vastaava. Miksi naiset ei sitten halua seksiä niin usein? Tekisi kyllä itselleni ainakin tiukkaa elää suhteessa missä ei saisi seksiä ainakin 5 kertaa viikossa. Itse en kyllä tosin koskaan tee sitä virhettä, että menen naimisiin. Onneksi on vielä olemassa naisia jotka eivät halua lapsia ja haluavat pitää hauskaa samalla tavalla kuin miehet. Lapset ovat mielestäni se asia mikä tappaa monen suhteen. Ainakin lapsien tekoa pitäisi suhteissa viivästyttää niin paljon kuin se naisille on turvallista.
- fgfddf
Opettele nyt jo purkamaan turhautuneisuuttasi vähän aikuisemmin. Tällaiset kirjoitukset kertovat aina enemmän kirjoittajasta kuin arvostelun kohteesta.
Kaikesta huolimatta hyvää joulua sinullekin.
Mies- että naiset haluavat
seksiä ihan yhtä paljon kuin miehetkin ja he myös harrastavat sitä ihan yhtä paljon kuin miehetkin ja naiset fantasioivat kaikenlaisesta, koirista, sukulaisista, isistään jne.
Joten tuo kirjoitus on pelkkää sontaa koko juttu!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan uusi poikakaveri
Sielläpä se sitten on. Instastoorissa pienissä speedoissa retkottaa uusin kulta Martinan kanssa. Oikein sydämiä laitettu2083336Suomessa helteet ylittää vasta +30 astetta.
Etelä-Euroopassa on mitattu yli +40 asteen lämpötiloja. Lähi-Idässä +50 on ylitetty useasti Lämpöennätykset rikkoutuva2401673Laita mulle viesti!!
Laita viesti mesen (Facebook) kautta. Haluan keskustella mutta sinun ehdoilla en halua häiriköidä tms. Yhä välitän sinus971523- 921419
Vanhemmalle naiselle
alkuperäiseltä kirjoittajalta. On olemassa myös se toinen joka tarkoituksella käyttää samaa otsikkoa. Ihan sama kunhan e461354Fazer perustaa 400 miljoonan suklaatehtaan Lahteen
No eipä ihme miksi ovat kolminkertaistaneen suklaalevyjensä hinnan. Nehän on alkaneet keräämään rahaa tehdasta varten.1601286Ajattelen sinua tänäkin iltana
Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin121218Ökyrikkaat Fazerit saivat 20 MILJOONAA veronmaksajien varallisuutta!
"Yle uutisoi viime viikolla, että Business Finland on myöntänyt Fazerille noin 20 miljoonaa euroa investointitukea. Faze1231039Miehelle...
Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät89952Tuntuu liian hankalalta
Lähettää sulle viesti. Tarvitsen apuasi ottaa koppi tilanteesta. Miehelle meni.55882