Kuka maksaa hampaani?

Pikkupojat hakkasi mut aika pahasti. Olivat tollaisia 11-13 vuotiaita kauhukakaroita.

Poliisit ei auttaneet mua ollenkaan. Sanoivat, että itsepä ärsytin.

Vitut mä ketään ärsytin. Kysyin vain, että miks olette tollasia lökäpöksyjä? Ja sitten sateli pikkupojilta nekkuun.

Kerroin mä äidille. Se lohdutti mua ja sanoi ettei isot pojat itke. Vaikka kyllä mua itketti.
4431
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

..tai sitten jos sulla on vakuutus niin se.

Äänestä

No härrekyyd sentään! Jos sinut on pahoinpidelty niin kai olet tehnyt rikosilmoituksen poliisilaitoksella? Ja olet luonnollisesti siinä yhteydessä ilmoittanut myös saamistasi vammoista ja esittänyt korvausvaatimuksen. Jos olet alaikäinen, vanhempiesi tehtävä on hoitaa asia eteenpäin.

On kokonaan eri asia, saako moisilta nilkeiltä mitään korvauksia loppujen lopuksi mutta kannattaa laittaa ainakin vaatimukset vireille. Vedä pahoinpitelijät vastuuseen teoistaan. (Ja opettele käyttäytymään itsekin asiallisesti ihmisiä kohtaan - myös lökäpöksyjä.)

Vai liekö tämä vitsi koko juttu...

Äänestä

Hiukka tuo "poliisi totesi että itse ärsytit" kuulostaa oudolta...mutta jos nyt tilanne aidosti näin on niin kyllä se omaan piikkiin menee.

Aika heikkoa on juttua lähteä tekemään jos poliisit jo aiemmin ovat näin todenneet, voipi ehkä olla parempi että antaa olla koska jos poliisi on ollut jo nyt asenteella että pikkupojat eivät tehneet mitään erikoista niin voipi hyvin olla että jos juttua lähdetään puimaan niin se kääntyy sinua vastaan ja todetaan poikein toimineen tavalla tai toisella kuten tilanne vaati, eli saat vielä lisähankaluukia.

Tuskinpa kummempia vammoja olet ainakaan saanut meinaan jos legot olisivat kunnolla lennelleet pitkin asfalttia niin eiköhän poliisikin olisi hieman eri tavalla pikkupojat ottanut keskusteluun tapahtuneesta.

Eli korjauta hampaat kuntoon jos ne sitä vaativat ja mieti mitä ensi kerralla laukaiset suustasi.

Äänestä

itse

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Iron Mike kirjoitti:

Pikkupojat hakkasi mut aika pahasti. Olivat tollaisia 11-13 vuotiaita kauhukakaroita.

Poliisit ei auttaneet mua ollenkaan. Sanoivat, että itsepä ärsytin.

Vitut mä ketään ärsytin. Kysyin vain, että miks olette tollasia lökäpöksyjä? Ja sitten sateli pikkupojilta nekkuun.

Kerroin mä äidille. Se lohdutti mua ja sanoi ettei isot pojat itke. Vaikka kyllä mua itketti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu