Syöpäkö?

Olen syönyt 3 viikon aikana todella paljon: jätskiä 3L, karkkia (800g), ruokaa, suklaata meni 900g ja 2 domino pakettia, 3 kotipitsaa, ...kävin aamulla vaakalla..

-4kg!!!!!!!!!!

En ole liikkunut senttiäkään.

Kauhistuneena heräsin jouluaamuun ja kävin vaakalla.
3389
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

jos noin sais painoo alas

Äänestä
  • tää nyt niin kivaa...jotain on varmasti vialla =(

    Äänestä

Ihan normaalia: pizza per viikko, litra jädee pe viikko, 300g suklaata... Eihän tommosesta kukaan liho. Pitäis syödä monta kertaa viikossa niin sitten vois kilot tulla pikkuhiljaa. Oot varmaan syöny ruokaa vähän tai kevyttä sellaista, jolloin ei kaloreita ole tullut liikaa.

Itsekin syön suklaapatukan melkein päivittäin, n.50g/kpl eli viikossa 350g. Ja kaikki muutkin mainitsemasi kuuluu "ruokavaliooni" viikottain. Ja koko on 36. Taitaa nuo rasvat ja sokerit piiskata joidenkin aineenvaihduntaa nopeammaksi :)

Pitää tietenkin mennä lekuriin jos laihtuminen vaan jatkuu. Muutaman kilonhan paino voi heitellä ihan normaalistikin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


voi hemmetti! kirjoitti:

Olen syönyt 3 viikon aikana todella paljon: jätskiä 3L, karkkia (800g), ruokaa, suklaata meni 900g ja 2 domino pakettia, 3 kotipitsaa, ...kävin aamulla vaakalla..

-4kg!!!!!!!!!!

En ole liikkunut senttiäkään.

Kauhistuneena heräsin jouluaamuun ja kävin vaakalla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu