pienten muoti

--.--

Sankoaa kauppa, mistä löytyy alle 150 cm muotivaatteita, kuten pillifarkkuja, hameita, mekkoja ja erilaisia hienoja paitoja? Vai eikö sellaista olekaan? Miksei ihmiset tajua, että ehkä jotkut jää vain pieneksi tai on viellä pienikokoisia, mutta hluis muotivaatteita, MUTKU KAIKKI ON LIIAN ISOJA!!

3

720

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 158 cm

      Alle 150 cm tuskin löytää sopivan mittaisia housuja tai farkkuja muuta kuin lasten osastolta, mutta muuten kokoja löytyy monistakin farkkusarjoista.

      Kävin äsken itse talvitakkiostoksilla Moda-ketjun liikkeessä, ja siellä näytti olevan esim. talvitakkeja hyvin vielä XS-kokoja jäljellä.

      Netissä Netti-Sofia http://www.nettisofia.fi/ myy vaatteita kaiken kokoisille, myös pienille naisille löytyy monia malleja.

    • 147cm

      Mun pelastus on löytynyt kirpputoreilta ja omista kädentaidoista. Kaventelen ja lyhentelen lähes kaikki vaatteeni minulle hyvin istuviksi. Takkeja, suoria housuja ja kenkiä löytyy hyvinkin lastenosastoilta, ja ovat usein halvempia kuin aikuisten puolen vastaavat tuotteet. Ongelmaksi muodostuu lähinnä joiodenkin tuotteiden lapsellisuus.

      Jos et ole syntynyt peukalo keskellä kämmentä, niin opettele muokkaamaan vaatteet sinulle sopiviksi, tai ompele itse vaatteesi! :)

      • --.--

        Mä oon 11 v. mut voishan sitä tietty kokeilla :]
        Ku just lastenosaston vaatteet on vähän... Siis en useinkana tykkää, tosin joskus löytyy esim. joku kiva paita, mutta kun nuorille ja aikuisille siis sen kokosille on niin paljon hienoja vaatteita :)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      127
      1964
    2. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      100
      1700
    3. Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä

      Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy
      Maailman menoa
      56
      1336
    4. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      73
      1285
    5. Multa sulle

      Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M
      Ikävä
      31
      1028
    6. Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?

      Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s
      Ikävä
      47
      926
    7. Nainen, olen tutkinut sinua paljon

      Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm
      Ikävä
      51
      923
    8. Onko sulla empatiakykyä?

      Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet
      Ikävä
      44
      882
    9. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      108
      840
    10. Olet myös vähän ärsyttävä

      Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.
      Ikävä
      37
      830
    Aihe