Pikkuvaimot ovat siis = lahnoja, nalkuttavia ämmiä, pihtareita, puutarhaolentoja, sinisilmäisiä, naiveja, kusetettavia, onnettomia, reppanoita, kulissivaimoja jne
pikkuvaimot....
ne lahnat
15869
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
voit tietää totuuden itsestäsi.
ovat siis niitä joita mies kunnioittaa ja suojelee, niitä joiden puheluun mies vastaa vaikka kesken panon kanssasi, niitä joiden kanssa mies on halunnut avioon, niitä joiden kanssa mies haluaa elää, niitä joiden kanssa kulkiessaan mies ei ole sinua tuntevinaan, niitä joiden kanssa rakastellaan, ei panna, niitä joilta rukoillaan anteeksiantoa käryn käydessä, niitä joiden takia sinut viskataan kuin rukkanen sivuun suhteenne tullessa julki.
pikkuvaimo kun tuntuu nuo lahna-asiat niin hyvästi tietävän. otan osaa. oisit uskonut pettäjä pettää aina.
ja idioottikakkonen uskoo ja antaa sen, mitä ukkokultamme on tullut hältä hakemaan ja sittenpä se onkin taas tsau, takaisin pikkuvaimon (sen ihanan) luo!
Kyllä sua on tyttörukka pahasti kusetettu silmään. Sääliksi käy yhä edelleen.
Joopa joo...ja tämä asia on aivan sama myös kääntäen...eli kyllä sitä pikkuvaimoo kusetetaan IHAN SAMALLA TAVALLA!! Eli annetaan ymmärtää että kakkosta vaan pannaan...ja että vaimokultaahan tässä kuitenkin rakastetaan jne...ja vaimo uskoo tämän kaiken kusetuksen ihanuudestaan!!! Jos teidän pikkuvaimojen mielestä idioottikakkonen uskoo kaiken mitä se "meidän" ukkokulta sepittää, on tilanne todellakin aivan sama myös toisinpäin!! Luuletteko että tälläinen pettäjä äijä ei pysty kusettaan kahta naista??!! Ja täydestä menee!! HAH HAH HAAAAAAAA....
Hakeudu hoitoon.
Voi sinua. On aivan eri asia puhua vaimosta kuin idioottikakkosesta. Se, miksi mies ei kerro kakkosestaan mitään, johtuu siitä, ettei hän halua pahoittaa vaimonsa mieltä ja toisaalta, vaimoa ei jalkavaimo/panopuu edes kiinnosta.
Se, miksi kakkosia kusetetaan tai mitä nyt milloinkin ukko keksii, johtuu siitä, että ukko tarvii äkkiä reijän, johon purkautua. On ihan sama loukkaantuuko kakkonen tai mitä hän tuntee; mitä sillä on kenellekään merkitystä!?
Me vaimot elämmä miestemmee kanssa, olipa idioottikakkosia tai ei. Heillä ei ole puupennin vertaa meidän elämäämme. Sääli, etteivät itse tajua rakentaa omaa elämäänsä vaan roikkuvat toisten liepeissä...
Tämä pikkuvaimo on ihan oikeasti ihanan pikkuinen, kaunis, seksiä haluava ja siitä tykkäävä, mieluummin hiljainen kun nalkuttava, ja muuten tosi kätevä käsistään: mahtava ruuanlaittaja, kaikenlaiset kädentaidot osaava, henkisesti aikuinen jota ei kuseteta, onnellinen, terveellisen itsetunnon omaava , itsestään huolehtiva nainen. Lisäksi meillä on menestyviä lapsia ja paljon rahaa...iso omakotitalo ja ennenkaikkea onni siellä. Siinä sulle...hanki muuten itsellesikin elämä, se kannattaa.
Saanen sitten kysyä mitä tämä ed.kaunis,älykäs,rikas seksikäs "pikkuinen" vaimo tekee USKOTTOMUUS palstalla? Eikös se teidän ihana talo ole sitä onnea täynnä?? Ettei vaan siellä "onnessa" pesis se pettävä käärme eli taitaa sunkin perheen idyllin rikkoo äijäs mulkun himo toiseen naiseen?! Vai mitä?? Ja mitä elämään tulee, mulla ainakin on sellainen, aikuiset lapset,lapsenlapset,hyvä ammatti, talo,kesämökki jne....ja olen onnellinen ja onnea riittää! Joten turhaan sinä kehotat täällä elämää hankkimaan. Luuletko tosiaan että tuollainen pikku kulissivaimo kulissiliitossaan kulissitalossaan on muiden mielestä joku onnellisuuden ruumillistuma tai tavoiteltava asia elämässä??! Jos niin luulet, olet väärässä! Heivaa vaan sinä se pettävä äijäs sieltä pihalle, sitten on sullakin se Oikea elämä!
Saanen sitten kysyä mitä tämä ed.kaunis,älykäs,rikas seksikäs "pikkuinen" vaimo tekee USKOTTOMUUS palstalla? Eikös se teidän ihana talo ole sitä onnea täynnä?? Ettei vaan siellä "onnessa" pesis se pettävä käärme eli taitaa sunkin perheen idyllin rikkoo äijäs mulkun himo toiseen naiseen?! Vai mitä?? Ja mitä elämään tulee, mulla ainakin on sellainen, aikuiset lapset,lapsenlapset,hyvä ammatti, talo,kesämökki jne....ja olen onnellinen ja onnea riittää! Joten turhaan sinä kehotat täällä elämää hankkimaan. Luuletko tosiaan että tuollainen pikku kulissivaimo kulissiliitossaan kulissitalossaan on muiden mielestä joku onnellisuuden ruumillistuma tai tavoiteltava asia elämässä??! Jos niin luulet, olet väärässä! Heivaa vaan sinä se pettävä äijäs sieltä pihalle, sitten on sullakin se Oikea elämä!
kaunainen kakkonen käy lällättävän vaimon kimppuun, niin kuin se hänen kohdaltaan asioita muuttaisi. Et osannut laittaa omaa elämääsi kuntoon, vaikka "onnellisesti" eroon päädyit. Mieti vähän omia motiivejasi ja miksi tällä palstalla
sitäkin, oliko se kaikki vika vanhassa liitossasi yksin miehen? Ettäkö nyt olet tällä palstalla onnellinen hapannaama, ja elämä yhtä juhlaa. Et ainakaan ole itsekään mikään..
on kaikki edellä mainostamasi asiat, sekä niiden lisäksi jumalainen rakastaja, jonka vaimo ei ymmärrä hänen arvoaan. En tarvitse elättäjää, tapaaminen rakastajan kanssa muutama ilta/yö viikossa riittää, loppu aika on omaani.
oman sinkkuelämänsä tähti. On nyt oikein jumalainen rakastaja löytynyt. Oikeinko se sama mies, joka lisääntymistaidon osaa niinkuin jokainen meistä. Kohta sitten ollaankin puimassa jossakin blogissa, että se sama jumalainen mies olikin peräti psykopaatti. Että teitä vähälahjaisia sikiää tänne
jo vuosien takaa, joten turvallinen kumppanuus, molemmin puolin.