Olisin kysynyt henkseleistä vs. vyöstä. Jos käyttää henkseleitä, saako samassa asukokonaisuudessa olla vyö? En tarkoita mitään pappahenkseleitä vaan sellaisia stailattuja juttuja, ja housut ovat istuvat eli eivät tarvitsisi minkäänlaista ripustusta vyöllä eivätkä henkseleilläkään.
Henkselit
Diesel-fani
4993
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Henkselit ilman vyötä, muuten näyttää typerältä.
Hyvin istuvien farkkujen kanssa kapeat henkselit näyttää tosi hyvältä.
Niin vähän ajattelinkin. Diesel Online Storeen oli tullut tosi hienot kapeat nahkahenkselit sekä Pegasu-housuissa ois jo valmiina henkselit ja Dieselin kevätmallistossa jopa collegehousuja oli ripustettu henkseleillä päälle. Pitää laittaa tilaukseen.
Ei henkseleitä ! Ne on rumat ja juntit. Vyö on jokakohdassa henkseleitä parempi. Ja jos housut pysyy jalassa ilman mitään niin sen parempi.
Onhan nyt henkselit paljon mukavammat päällä kuin vyö. Housut pysyy just sillä korkeudella kuin haluaa eikä tarvi kiskoa niitä ylös yhtämittaa.
Näin talvella henkselit menee hyvin vielä piiloon neuleen tai collegen alle jos niitä häpeilee näkyvästi päällä pitää.
Kantis sunkin varmaan kokeilla niin voisi mielipidekin muuttua.