Elän pihtarivaimon kanssa vain siksi kun asunto menee jos eroan. Minulla on ihana toinen nainen jonka haluaisin omakseni, mutta en voi erota. Vittu mikä tilanne, onko kellään muulla sama tilanne ja miten olette ajatelleet ratkaista sen? Eihän tätä koti elämää kestä sikakaan. Mihinkään et pääse, joka tiliote ja puhelinlasku on sensuurissa.Helevetti.
Velkavankeus
Yksi mies
15908
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
onnelliseksi vasta eron myötä.Jätä vanhan vuoden alle huono suhde ja nainen ketä et rakasta/ välitä.USKALLA ALOITTAA UUSI ELÄMÄ 2008!
Mietin, että oletko provo vai sitten oikeasti noin rahan perään oleva mies?
Teillä on siis ilmeisesti kummallinen avioehto tai sitten olet nainut köyhän naisen joka nyt vie puolet SINUN isosta kämpästäsi?
Eikö tuollainen tilanne yleensä ratkea sillä, että laitetaan kämppä myyntiin ja jaetaan rahat? Sitten voit uuden rakkaasi kanssa muuttaa yhteiseen asuntoon, vaikka ensin vuokralle.
Tai jos sitten olet vain mukavuuden haluinen ja haluat lypsää rikkaalta vaimoltasi rahaa, niin olet kyllä kunnon mies hu*ra. Ottaisitko muuten itse naisen joka sanoo. En mä sitä Mattia yhtään tykkää panna mutta pakko taas mennä, että saan rahaa ulkomaan matkaani/ uuteen luksus kämppääni? Jos ottaisit niin teillehän löytyisikin sopivasti yhteinen työpaikka Red Light Districtiltä ja asuntokin isolla ikkunalla kaupan päälle!
eli katso peiliin.
SINUN PITÄÄ MENNÄ SINNE MISSÄ SINUN ON HYVÄ OLLA.
asuntoa. Miehestä voisin kyllä mielelläni luopua,
vaikka toista miestä ei ole näkyvissäkään.
Olet kyllä aika provo, tai sika mieheksi?
Johtuukohan pihtaaminen juuri tuosta toisesta naisesta?
toinen kunnon nainen. Vaimosi odottaa sinun muuttavan suosiolla pois kodistanne. Eli siirry poika takavasemmalle.
En jaksa, haukotuttaa. Ei kukaan asuntoa myydessä velkavankeuteen jää, voittoa sillä tehdään.
..tuskin oikea mies täällä vikisisi - uskottomuuspalstalla. Oikea mies menisi oikeusapupalstalle ja selvittäisi tilanteen. Kaikkeen ne kakkoset alentuvat, täällä nyt hakea mielihyvikseen vaimojen vihaisia kommentteja. Tuskin uskoo itsekkään tuohon selitykseen, ja tästäkin lausunnostani ottaa niin nokkiinsa, että alkaa megapostaamaan niitä typeriä aloituksiaan joista kaikista hänet tunnistaa. Apukoulun käyneen aloituksia kaikki tyyni..
Hyvästä seksistä vaimosi tuskin on kieltäytynyt..?
käpälämäkeen ja jäit kahdelleen toisen naisen kanssa?
Onko todella täällä näin järenköyhää sakkia, kun ei kyetä vastaamaan asiallisesti esittämääni kysymykseen? Kiljutaan isoilla kirjaimilla PROVO, PROVO. Pitäkää mielipiteenne oma tietona kun ei teillä ole aivoja vastata asiallisesti.
Kyllä nuo kertomasi syyt eivät ole todellisia syitä pysyä sopimattomassa suhteessa. Todelliset syyt ovat sinun suuri raukkamaisuus. Tee vaimollesi palvelus ja eroa, että hän pääsee elämään ihan oikeata elämää, joka valuu nyt hukkaan luuserin kanssa.
karhu tuli vastaan.
Ymmärrän vaikean tilanteesi.Oma kokemus: suhde varatun miehen kanssa kestänyt monta vuotta,vaikka katkoja on tullut hänen kiinnijäämisensä vuoksi.Toivoin, että se olisi pelastanut silloisen avoliittoni,mutta toisin kävi. Yökausia valvoin ja mietin mitä tehdä: hirveä laina ja miten pärjäisin.Tilanne kehittyi kuitenkin samalla väistämättä: jätin mieheni,maksoin hänet ulos ja jäin lasten kanssa kotiimme. Tiukkaa teki alkukuukaudet,koska taloustasapainoa piti hakea ja opetella. En kuitenkaan ole halunnut miettiä yhteenmuuttoa rakastajani kanssa. Suhde häneen vain aukaisi silmäni ja ohjasi seuraamaan sydämeni ääntä. Nyt nautin vapaudestani sekä satunnaisesta seksistä suhdemieheni kanssa,jolla on edelleen oma koti,yhteinen velka avopuolisonsa kanssa ja tuska tehdä mahdollinen valinta,jota kuitenkaan ei millään haluaisi tehdä omassa liitossaan...
olla. Sillä sipuli, aikuinen mies.