Keskustelunaiheita treffeille?

jokunimimerkkijokaeiolejokä...

Kertokaapa hyviä keskustelunaiheita treffeille? En kerro tarkoituksella ikääni yms, vaan nuin yleisesti: millaisista asioista olette itse tykännyt keskustella treffeillä?

6

8538

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • on tämä..

      Olin ensimmäisillä treffeilläni noin kuukaukausi sitten, ja mietin sillon itse ihan samaa.. Kauheesti yritin etukäteen miettiä, mistä juttelis, mitä tehtäisiin yms. Kauhee paniikki :)

      Kuitenkin huomasin, kun sitten näin tämän ihanan ihmisen, että juttua tuli ihan "luonnostaan". Tietysti varmaan joillakin voi olla jo ne omat juttunsa, mut helposti sitä keksii juteltavaa.. Eli mun mielestä vasta siinä hetkessä keksii ne parhaimmat jutut ja etukäteen ei kannata kauheen tarkasti suunnitella ;)

      Ja sitäpaitsi jos niitä "hiljaisia" hetkiä tulee, niin mitä siitä.. ei kokoajan tarvii olla äänessä..

      • miettiä (mies)

        sopivia puheenaiheita, mutta eipä tullut mitään mieleen, kuten äskeinen kirjoittaja laittoi, niin paikan päällä voit sitten säveltää niitä näitä, turha sitä on jännittää etukäteen.

        Itse lukuisia kertoja treffeillä käyneenä en ajattele etukäteen sitä, kunhan muistan vain mennä ajoissa. Voihan käydä niinkin että vastapeluri pitää sut puheessa koko ajan kysymyksineen niin että aikakin loppuu kesken.


      • kuten minulle..
        miettiä (mies) kirjoitti:

        sopivia puheenaiheita, mutta eipä tullut mitään mieleen, kuten äskeinen kirjoittaja laittoi, niin paikan päällä voit sitten säveltää niitä näitä, turha sitä on jännittää etukäteen.

        Itse lukuisia kertoja treffeillä käyneenä en ajattele etukäteen sitä, kunhan muistan vain mennä ajoissa. Voihan käydä niinkin että vastapeluri pitää sut puheessa koko ajan kysymyksineen niin että aikakin loppuu kesken.

        pari kertaa treffeille kun olen mennyt niin minä olen saanut hoitaa puhumisen ja mies ei ole muuta tehnyt kun hymähtänyt vastaukseksi...eli mennyt yksinpuhumiseks. ei paljon kiinnosta tavata toistamiseen sellainen tuppisuu.


    • Ai mulle ei ole aikaa =) ?

      15 minuuttia skeidaa ja sitten kysyn lähteekö horo asunolleni vai ei. Jos ei lähde, on kiireitä jonnekin tms. niin en siihen aikaani enää jatkossa tuhlaa vaan etsin naisen jolla on aikaa mulle. Mua ei kiinnosta syyt miksi naisella ei ole aikaa vaan nainen jolla on aikaa koska mulla on itselläni aina sen verran aikaa, että ehdin nykäsemään naista.

      Jos naisella ei ole mulle aikaa niin menen pelaamaan pleikkarilla, flipperillä tai kasinolle.

      Ps. Kukapa ei kaipaisi seksiä? En tiedä mitään naisen alapäätä kiinnostavampaa koska se tuntuu hyvälle kun pääsee sinne työntämään osan itsestään. Ajattelen naista jätesäkkinä joka ottaa vastaan jätenesteeni.

      • ...aikaa

        Tuolla asenteella tulet elämään elämäsin hyvin yksin, mutta - jotkut viihtyvät yksin, joten ei siinä sitten mitään...


      • Vauvantekokoneelle
        ...aikaa kirjoitti:

        Tuolla asenteella tulet elämään elämäsin hyvin yksin, mutta - jotkut viihtyvät yksin, joten ei siinä sitten mitään...

        Sepä se. Ihmettelen miehiä, jotka ottavat koko lehmän mutta ilmeisesti se naisten esittämä mukavuus feikki menee täydestä. No kunhan eka iiiiihaaaaana vauva on rääkymässä ihanasti niin alkaa varmaan naisenkin oikea luonto tulla esiin ja selvitä hitaamminkin tajuavalle millaisesta hauskuudesta on osallisena.

        Aikaa mulle aina toisinaan on. Vakipanoja on aina vähintään kaksi. Tiukkareikäiset M ja P. Jos toisen jätän niin syy on rakkaustunnustus tai ensimmäinen inahdus vauvasta. En pane naista enää vauvasanan jälkeen. Muutan suhteen kaveruudeksi tai kokonaan siinä vaiheessa. Sitten alkaa uuden naisen etsiminen koska on aina helpompaa ja herrasmiesmäisempää etsiä naista kun on jo yksi varma reikä kuin ei reikää ollenkaan.

        Naiset vaistoavat reikää saamattoman miehen puutteen ja epätoivon ja halveksivat miestä sen takia ja pitävät luuserina kun jutuista pursuilee pillunhimo. Raha tulee rahan luokse, nainen tulee rahan luokse, se kellä on, sille annetaan.

        Terveisin vuosia ilman naista ollut ja siihen tuhannesti hajonnut. Ei naista edes jaksanut yrittää kun kaipasin exää ja se oli turhuuksien suo jäädä yhtä naista kaipaamaan vuosiksi. On selvinnyt, että tuo nainen hankki samantien uuden miehen ja itse kunnioitin mennyttä suhdetta usean vuoden seurustelutauolla eli suruajalla.

        Nainen hankkii uuden vauvantekijän samantien.....kiirettä pitäää naisilla, usean eri miehen painamilla...


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Martinan uusi poikakaveri

      Sielläpä se sitten on. Instastoorissa pienissä speedoissa retkottaa uusin kulta Martinan kanssa. Oikein sydämiä laitettu
      Kotimaiset julkkisjuorut
      205
      3101
    2. Suomessa helteet ylittää vasta +30 astetta.

      Etelä-Euroopassa on mitattu yli +40 asteen lämpötiloja. Lähi-Idässä +50 on ylitetty useasti Lämpöennätykset rikkoutuva
      Maailman menoa
      239
      1590
    3. Laita mulle viesti!!

      Laita viesti mesen (Facebook) kautta. Haluan keskustella mutta sinun ehdoilla en halua häiriköidä tms. Yhä välitän sinus
      Ikävä
      92
      1442
    4. Millaisessa tilanteessa olisit toiminut toisin

      Jos saisit yhden mahdollisuuden toimia toisin?
      Ikävä
      89
      1349
    5. Vanhemmalle naiselle

      alkuperäiseltä kirjoittajalta. On olemassa myös se toinen joka tarkoituksella käyttää samaa otsikkoa. Ihan sama kunhan e
      Ikävä
      46
      1304
    6. Fazer perustaa 400 miljoonan suklaatehtaan Lahteen

      No eipä ihme miksi ovat kolminkertaistaneen suklaalevyjensä hinnan. Nehän on alkaneet keräämään rahaa tehdasta varten.
      Maailman menoa
      152
      1219
    7. Ajattelen sinua tänäkin iltana

      Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin
      Ikävä
      12
      1168
    8. Ökyrikkaat Fazerit saivat 20 MILJOONAA veronmaksajien varallisuutta!

      "Yle uutisoi viime viikolla, että Business Finland on myöntänyt Fazerille noin 20 miljoonaa euroa investointitukea. Faze
      Maailman menoa
      123
      999
    9. Miehelle...

      Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät
      Ikävä
      89
      912
    10. Tuntuu liian hankalalta

      Lähettää sulle viesti. Tarvitsen apuasi ottaa koppi tilanteesta. Miehelle meni.
      Ikävä
      44
      793
    Aihe