Onko nää tuotteet huippuhyviä kuten mainostetaan??? Hinta on ainakin huimaava Suomessa, mutta sehän ei koskaan kerro kokototuutta. Onko silikoneja ym mössöjä näissä voiteissa? Kaikki info tervetullutta.
Exluviance
ihonhoitoa
7969
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Mitä väliä silikoneista, mineraaliöljyistä tai eläinkokeista-jos tuote kuitenkin toimii.
Sitä ei löydä minkäänlaisia hoitotuotteita, jos rupeaa kovasti paljon vaativaiseksi.
Eläinkokeita en halua periaatteesta "tukea".
Muuten ei haittaa vaikka olisi puolet silikonia jos on toimivat aineet. Kysymys kuuluukin että onko kukaan kokeillut ja millasin tuloksin?
jees.elikkäs olen käyttäny exuviancea nyt puolisen vuotta.mulla on tosi ongelmallinen ruusufinninen iho. mulle on tehty myös exuviance hoitoja.jokaisel on tietysti omanlainen iho, mutta voin kyllä omasta puolestani suositella exuviancea.vaikka se on kallis niin on se sen väärti ainakin mulle jolla on näin hankala iho. tuotteet on muuten todella riittoisia. kannattaa kuitenkin ostaa ne tuotteet kosmetologilta ja kysyä mitkä tuotteet sopii just sun iholle.
exuviancella on sellanen 3 viikon aloituspakettu,n25euroa jolla voit kokeilla sopiiko se sulle.se ei oo kauheen paha hinta ja sit kuulemma pitäis jo tietää et onko se sopiva sun iholle.siin on puhdistustuotteet rasvat ja kaikki.sellaset kokemukset mulla niistä!
No ei oo todellakaan paljon, jos paketin saa tolla hintaa. Kyllä mä tuotteesta ku tuotteesta oon aina tollaset 60 E maksanu jo pelkästä yhdestä tuotteesta. Eihän tolla hintaa saa ku Niveaa?
se on siis todellakin aloitus pakkaus, ne putelit on pieniä, tarkoitettu 3 viikon käyttöön! mut kyllä niiden perusteella tunnet jo eron!minä ainakin tunsin.ihon pinnasta tulee ihanan pehmeä kun kuolleet solukot alkaa kuolla. mut tosiaan kyseessä pienet purkit!
niin isojen normaalipurkkien hinta on sellasta 25-50e kappale.
Mulla on käytössä yö ja-päivävoide, silmänympärys ja seerumi. Hinnat muistaakseni 39e kpl paitsi seerumi 79e. Pirun tyyriitä. Tuo aloituspakkauskin oli kosmetologillani jotain 30-40e. Olen käyttänyt n. 2 kuukauden verran ja tuotteet on hyviä. Mitään superkokemuksia en ole saanut kuitenkaan, eli mietityttää että pääsisinkö yhtä tyytyväiseen tulokseen hieman edullisemmilla, silti laadukkailla tuotteilla. Riittoisia ovat.
Toisaalta mulla ei ole ns. ongelmaiho, vaan ihan tavallinen ja vaikutuksista ryppyihin ei kaiketi voi sanoa kun vasta vuosien päästä.
Sama pätee hiuksiin, käytän Redkenit loppuun ja siirryn joihinkin edullisempiin. Olen käyttänyt niitä jo yli vuoden.
Kaksipiippuisia juttuja :)