Onko kokemusta?

Onko teillä kokemusta eron jälkeisestä kaverisuhteesta, johon kuuluu myös seksi? Onko tapahtunut yhteenpalaamista? Kannattaako tollainen touhu, jos ainakin toisella on vielä paljon tunteita jäljellä?
51323
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

eikä kannata alkaa sellaiseen jos toisella taas ei niitä tunteita ole ; )

Äänestä

Pitkä tarina tiivistetynä: EI kannata! Pitkittää vain jätetyn osapuolen
selviytymistä erosta ja saa hänet kuvittelemaan liikoja. Ei kannata
edes yrittää, jos ei ole suunnitelmissa muu kuin seksisuhde.

Äänestä

Varmistaa että ongelmat elämässä vain jatkuvat. Face it, jos ei seurustelu suju niin sitten se ei suju. Eikä seurustelun jälkeen olla ystäviä.

Äänestä
  • ...ei kannata. ei onnistu pelkkä paneminen entisen kanssa jos jommallakummalla on tunteita jäljellä. menee hankalaksi ja ahdistavaksi. ellei sitten palaa takaisin yhteen. mutta mitä järkeä on palata yhteen jos halusi erota?

    Äänestä

enää kokeilla onneasi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jessica> kirjoitti:

Onko teillä kokemusta eron jälkeisestä kaverisuhteesta, johon kuuluu myös seksi? Onko tapahtunut yhteenpalaamista? Kannattaako tollainen touhu, jos ainakin toisella on vielä paljon tunteita jäljellä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu