Eilen kun kävi ilmi,että erään viikinkimaailmassa elävän suurikokoisen kansanedustajan asunnossa on ollut ampumiseen johtava miehen ja naisen välinen välienselvittely,niin mitähän mahtaa T.H selittää,jos vaikka kävis ilmi,että ko.herra on esim.mennyt lyömään asunnossa ollutta naishenkilöä?Kaveri kun on aina julistanut,ettei hän lyö naista(mikä on tietty erittäin fiksua).En tietty väitä,että välttämättä olis lyönyt,mutta kävi vaan mielessä sekin mahdollisuus.Miten mahtais kaverin uskottavuuden kanssa käydä?No,onhan hänen ennenkin nähty uhoavan ja puhuvan nk.palturia.Mielenkiinnolla jäädään odottelemaan jutun selvittelyä julkisuudessa...
En lyö naista
We'kinky
5414
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
No Halmeen tapauksessa on täysin ymmärrettävää ettei hänen pitäisi missään tilanteessa lyödä naista eikä pientä miestä, kun äijä on niin järjettömän kokoinen ja vielä tapellut ja nyrkkeillyt ammatikseen.
Mutta puuttuisin myös siihen että Tony Halme uhoaa joka tilanteessa noudattavansa Suomen lakia ja aikoo valvoa että muutkin tekevät niin. No miksi hitossa hänellä sitten on kotonaan luvaton ampuma-ase, jolla vielä ammuskelee kerrostaloasunnossa. Sanoisin että tämä rikos jo syö suurimman osan hänen lopustakin uskottavuudestaan.
millään tavalla. Ei se että vetää nappeja ja kaäy salilla, tai väliilä nyrkkeilee, tee ihmisestä bodaria. Ja ei kai täällä palstalla tarvitse keskustella ihmisten henkilökohtaisista asioista?
Kirjoitin mietteitä asiasta tälle palstalle,koska Halme,jos joku liittyy voimailuun ja sitä kautta myös osaltaan kehonrakennukseen.Koska kaverin tekemiset varmasti kiinnostaa kehonrakentajia keskivertokansalaisia enemmän,mielestäni foorumi oli perusteltu.Ja jos kaveri toimii KANSANEDUSTAJANA meidän kaikkien eduksi,niin kenen yksityisasiat vois enempää kansalaisia kiinnostaakaan.Lisäks kun ao.kaverin lausunnot vuosien ajalta kertoo jotain muuta,kuin nyt nähdyt jutut/tapahtumat.Kun vapaaehtoisesti haluat julkisuuteen on silloin myös suostuttava siihen,että nk.likapyykki pestään myös julkisesti!Näyttää rekkakuskien jälkeen kehonrakentajat vetävän herneen nenään toisiks helpoiten.Ainakin jotkut,näköjään.
Doping-aineet,hormoonit,ym.paskat sekoittavat pään niinkuin JÄLLEEN kerran on tullut todistetuksi tässä nyrkkeilijän tapauksessa.
"Haluaisinkin tässä, kun olen vihreillekin esitellyt huumausainetestin, haastanut heidät, tässä saman tien nyt haastaa koko eduskunnan huumausainetestiin. Näytetään kansalaisille ja nuorille, että myöskin täällä ollaan puhtaita ja annetaan esimerkkiä."
Lainaus Tony Halmeen puheesta eduskunnassa (http://www.tonyhalme.net/puheet/puheet.html#) Hyvää esimerkkiä näytti joo. Viikon on herra ollut jo sellaisessa kunnossa, ettei poliisit pysty kuulustelemaan.. Ihan järkeviähän tuo puhuu, aikamoisia ristiriitoja kuitenkin puheiden ja oman elämäntavan väliltä löytyy.. :(