Onko järkee tehdä tatuointia ranteeseen?
tatuointi ranteessa?
niiihh
142083
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Jos paikka tuntuu hyvältä, ja aiheesi sopii siihen niin eikun menoksi vaan. Ei se satu.Paljoakaan.
Tehtiin 2-viikkoo sitten ranteen kiertävä musta ruusu tripaali. On ranne vieläkin kipee ja jonkun asteisia verenkierto, häiriöitä kun neula puhko verisuonia mutta,kyllä kannatti. Vuorossa olis viellä toinen ranne kunhan edellisestä viellä vähän toipuu.
... Jos se ei haittaa esimerkiksi ammatissasi, ja paikka tuntuu mieluisalta, niin toki. :) Itselläni on, enkä kadu.
Tykkään jotenki ranteista ja niihin oon aatellu ottaa tatuoinnit. Jotkut vaan sanoo, ettei järkee mut otan kuitenki ku olis hienot :)
Ajattelitko kriminaalin uraa? Siinä joukossa ainakin tavanomaisia.
Millaiselta tuntuu tatuoinnin ottaminen ranteen sisäpuolelle? Tuhraantuko kuva helposti?
Kuvittele joku hakkaamassa tulisella puukolla rannettasi.kipu säteili myös muualle.Kaiken kukkuraksi kadun koko juttua,vaikka harkittua tuli n.3vuotta.tämä ei siis ollut ensimmäinen kuvani.
Alhainen kipukynnys tällä henkilöllä. Olitko kuinka sekavassa tilassa, kun otit. Jos siis tosiaan harkitsit sitä noinkin pitkään? Ei teistä nimittäin ikinä tiedä. Otitko edes "oikealla tatuoijalla", vai jossain kotinikkarin nyrkkipajassa? Sieltähän saisi varmaankin halvemmalla.
vaikka en itselle tatuointia ole ottamassakaan, niin mikä tekee kotinikkarista huonomman tatuoijan kuin liikettä pitävän?
Eihän kaikki välttämättä halua ammatikseen tatuointeja tehdä vaikka taito, koneet ja hyvä osaaminen olisikin hallussa?
Jotenkin aina huvittaa kun liikettä pitävää tatuoinnin tekijää pidetään muka jotenkin parempana? Takaako studio sen taidon ja osaamisen?
Mulla ainakin muistaakseni ranne oli helppo paikka, sekä ulko- että sisäpuoli. Vaikka eihän se koskaan hyvältä tunnu.
hiljaista? tais "kaikkitietäviltä" loppua viisaudet? urpot...
eiköhän se johdu siitä että liikkeen työntekijät on tehnyt aika monta tatuointia enemmän. mutta tosiaan jos osaamista ja taitoa kunnolla löytyy nii ei kukaan oo muuta väittänykkään.
känni päälle ja ite tatuoi ni ei satu
Ite tein ranteeseen pari pv sitte neljä kirjainta. sattu nii per*****sti mutta on miehessä vikaa jossei voi kuvaa itekki tehä :D.....itellä siis on ennen ollu ihan vaa teräsharjanpiikkejä mutta nykyään on aidot neulat ja kohta tulee aito konekki :P