Hei! Noin parin viikon päästä olisi tarkoitus mennä tavastialle kuuntelemaan musiikkia. Haluaisin kuitenkin tietää muutamia asioita kyseisestä klubista. Onko kuinka iso paikka? Onko yhtäkään istumapaikkaa vai joutuuko koko kuusituntisen keikan seisomaan? Kaksi- vai yksikerroksinen? Sijaitseeko juomien tarjoilupiste itse keikkatilassa vai pitääkö sieltä poistua hakemaan juomia? Jos keikka alkaa vaikka klo20, niin tarkoittaako se, että ovet aukeaa silloin, jos ei niin monelta ovien luulet aukeavan? Jos keksit jotain muuta erityistä kerrottavaa niin mainitse ihmeessä. Kiitos.
Tavastia klubi
3
3759
Vastaukset
- muffintop
Tavastia vetää noin 800 henkeä. Kyllä sieltä istumapaikkojakin löytyy, tosin lavalle parhaat näkymät saa seisten. Salin puolella on 2 kerrosta. Baari tiskejä on 3,ei tarvitse poistua kauas hakemaan juotavaa. Ovet aukeaa arkisin klo 20.00 ja viikonloppuisin 21.00.
- Anonyymi
Onko siellä vieläkin pokena niitä hormonipellejä? Voisiko ne toksiset luolamiehet päivittää johonkin 2000-luvun hommaan, esim. ihmisiin?
- Anonyymi
Tavastialla on aina ollut kaupungin parhaat poket. Olet varmastikin vain pyrkinyt väärään paikkaan.
Sen sijaan ihmiset eivät varsinaisesti ole "2000-luvun homma". Kuten tästäkin huomataan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.774662- 1801967
- 1271661
- 1481265
Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan
Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️161151- 351066
- 78963
- 52926
Hyvää huomenta!
Mietin miten suhtaudut minuun, jos kerron tunteista. Voinko enää sen jälkeen olla samassa paikassa kanssasi, jos koet as78882- 4858