Saako penis pullottaa?

Yritin viime viikolla etsiä sopivia urheiluhousuja, mutta useissa muuten sopivan kokoisissa malleissa penikseni muodosti housujen haarojen väliin selvästi havaittavan kummun (ei, kyseessä EI ollut naisten housut vaan miehille tarkoitetut salihousut). Tyttöystäväni sanoi, että ei sellaisissa housuissa voi salille mennä ja olisin itsekin tätä hieman vierastanut.

Aloin sitten miettiä, että miten ihmeessä naisilla voi rinnat pullottaa paidan alta niin että niiden olemassaolon voi selvästi todeta, mutta miehillä usein miltei yhtä vaikeasti piilotettavan peniksen tulee olla huomaamattomasti housujen haaratilassa piilossa.

Eikö penis saa tiedottaa olemassaolostaan? Mitä naiset ajattelevat jos miehen haarojen välissä pullottaa? Pitääkö miesten pukeutua säkkiin?

Olisin kiinnostunut kuulemaan näkemyksenne asiasta.
4118735
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 41

Vanhimmat

Mukavaa katseltavaahan se on, ja vielä parempi jos mies muutenkin on katseenkääntävä !

Äänestä
  • Pitää pullottaa ja kunnon stondiksessa vielä.

    Äänestä

Käytän tavallisia boksereita ja kapeita suoria housuja lähes päivittäin ja kyllä näkyy selvähkö pullotus haarovälissä. Vaimo on sanonut pitävänsä ja ja naiset muutenkin katsastelevat etumuksia (tiedoksi vaan) niin parempi että siellä jotain on kuin ei olisi. Joten sai jonkun mielestä pullottaa tai ei, ei haittaa mua ainakaan.

Äänestä
  • Kyllä villasukka teke gudaa doorikset on ihan hurjakkeena...

    Äänestä

  • Fuskua kirjoitti:

    Kyllä villasukka teke gudaa doorikset on ihan hurjakkeena...

    kuka munatonta miestä katselisi. Sehän on ihan luonnolista jotta tykki löytyy....

    Äänestä

Tykkään ihan homona kun jätkillä pullottaa !!!

Äänestä
  • En ole kyllä moista asiaa edes tullut ajatelleeksi, mutta kun kerran kysyit niin eihän tuollainen minua häiritse. Ei ainakaan, jos ei kyseessä ole sellaiset haaroista kinnaavat tiukkikset. Mutta niistä ei kai ollutkaan kyse? Ja nyt kun mietin niin eiköhän se ole normaalia että miehillä etumus vähän pullottaa. Osta ihmeessä mieleisesi housut ja mene hyvä mies salille.

    Äänestä

Mitään pullota, vedät moralla reijän housihisi ja annan jöötin olla näkyvillä ja tuulettua, näkee naisetkin paremmin koska he ovat sinun mieleesi.

Äänestä
  • oliko pakko 8) meinas tulla kaljat näppikselle kun hörppäsin just tota lukiessani :)

    Äänestä

Hyvä keskustelu. Mulla pullottaa jo. Ok?

1Äänestä

mä haluun haistella sun stondista

1Äänestä

kerran kesällä tuuliainen litisti shortsit tiiviisti kroppaa vasten ja kalu tietenkin erottui erittäin selvästi. Meinasi naurattaa parin nuoren naisen reaktio, hyvä etteivät silmiään pudottaneet kun vastaan kävelivät :D

Äänestä
  • Millaset shortsit sul oli jalassa? Joskus käyny itelle sama... Ensin noloa mut mitä välii...

    Äänestä

Kyllä saa ja on toivottavaakin, jos mies muutenkinon ok. Epäilemättä monet naiset tykkäävät ja kundit kadehtivat tai kiihottuvat myös. Rohkeasti vaan itsellesi mukavalta tuntuvissa vaatteissa treenaamaan.

1Äänestä

Mua monet naiset hiplanneet kyrpääni lenkkipolulla tiukoissa trikoissa.
Aih miten ihanaa ja varsinkin monet varatut naiset haluavat imuttaa ja kirkuvat kun lykkään olan takaa niin että tuntuu..

Äänestä

Kyllä saa! Kaikkien katse kiinnittyy etumukseen baarissa ku pullottaa.

Äänestä

No tää aihe on selvästi sellanen, joka on viime vuosina muuttunut (onneksi), nykyään munan olemassaolo saa näkyä, vielä 10 v sitten se olisi ollut kauhistus

Äänestä

Sano sille naisellesi, että sitoo omat rintansa tai leikkauttaa pois. Eihän sellaisilla pullottavilla tisseillä voi ihmisten ilmoille mennä!

Vai onko hän niin lauta, että siksi hämmentyi sinun peniksesi pullotuksesta?

Äänestä

sun alkkarit voi olla vaidon tarpeessa tai et ole masturboinu runkannu kunnolla.

Äänestä

Kyllä pullota - etumus meinaan. Oli sitten farkut, tiukemmat suorathousut, urheilu ja pyöräilyhousuista nyt puhumattakaan. Antaa pullottaa vaan ja mihinkäs ne vehkeet pitäis tunkea? Isot pallit ja keskiverto kikkeli tekee aina kummun tuohon saparon kohdalle-aivan luonnollista.

Äänestä
  • pitää näkyä pullotus ainakin sopivasti, johan se yks perus kriteeri esim. farkkuja ostaessa :)

    1Äänestä

Tottakai saa! Sehän on aivan luonnollista, eikä kukaan voi vaatia sinua piilottamaan tiettyä kohtaa kehossasi enempää kuin yhden vaatekerran alle julkisella paikalla! normaalia se on ja kivaa katsottavaa.. (;

1Äänestä

Ihanaa, osta ne housut ja hiero itsellesi semikova pullotus. Tulen katsomaan.

2Äänestä

Onko teillä isot ne munat vai oletteko itse pieniä että siksi erottuu?

Äänestä

Mikä ettei, alle ei mitään, jotta muodot näkyy tai sitten push-up kalsarit.

1Äänestä

Mulla on bannaani lahkesa.Diskosa takkuuvarma vienthi ...

Äänestä

Kyllä katse vilahtaa aina miehen etumuksessa ja mikäs sen mukavampaa jos huomaan pienen pullotuksen. Ei tarvitse hävetä yhtään jos pullotus hieman näkyy.

2Äänestä

Käytän etupäässä verkkareita,koska lepopituus on on isohko.
Pullotus näkyy selvästi vaikka käytän boksereita.Farkkuja
käytän töissä ja välillä suoria housuja,jolloin niihinkin tulee pullotus.

Äänestä

ei minusta kundien tarvi itseensä peittää mihinkään burkhaan. Toisilla on isompi ja toisilla pienempi. Se on vaan miehekästä, kun vähän näkee että varustusta löytyy!

1Äänestä

Hei.

Näissä uudenmallisissa adidaksen verkkareissa pullotus näkyy tosi hyvin. Välillä ihan hirvittää mutta normaaliahan se on. Jos jotain häiritsee niin ei voi mitään.

2Äänestä

Väkisin pullottaa jos jalassa juoksutrikoot tai leggingsit. Varsinkin jos on lyhyt yläosa mikä ei peitä etumusta.

2Äänestä

Mä ainakin olen niin kauan kun penikselläni on miehiset mitat ollut asetellut sen housuihin osoittamaan noin kello kahta ja mukavasti se paistaa erityisesti kollareiden läpi ja lenkkipolulla moni nainen on selkeästi iskenyt katseensa siihen😀

Äänestä

Miksi pullotus tiukemmissa housuissa on aina enemmän vasemmalla puolella?

Äänestä
  • Paljolti niitä ammattiliiton juttuja. Kaikkialla elintarvikealalla, myös pullotuksessa, on nykyään hyvin vasemmistolainen meininki.

    Äänestä

Ei.
Jokainen koulutuksen käynyt tietää elintarvikealan hygieniasäännöt pakkaamisessa.

Äänestä

Välillä käytän farkkuja ja kesällä sortseja, ja peniksen pullotus näkyy molemmissa selvästi. Mut ihan normi juttu jätkillä siinä kuin naisilla tissit. :D

Äänestä

Käyttäkää tanssivyötä nin ei pullota nin kauhiasti.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Columna kirjoitti:

Yritin viime viikolla etsiä sopivia urheiluhousuja, mutta useissa muuten sopivan kokoisissa malleissa penikseni muodosti housujen haarojen väliin selvästi havaittavan kummun (ei, kyseessä EI ollut naisten housut vaan miehille tarkoitetut salihousut). Tyttöystäväni sanoi, että ei sellaisissa housuissa voi salille mennä ja olisin itsekin tätä hieman vierastanut.

Aloin sitten miettiä, että miten ihmeessä naisilla voi rinnat pullottaa paidan alta niin että niiden olemassaolon voi selvästi todeta, mutta miehillä usein miltei yhtä vaikeasti piilotettavan peniksen tulee olla huomaamattomasti housujen haaratilassa piilossa.

Eikö penis saa tiedottaa olemassaolostaan? Mitä naiset ajattelevat jos miehen haarojen välissä pullottaa? Pitääkö miesten pukeutua säkkiin?

Olisin kiinnostunut kuulemaan näkemyksenne asiasta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu