Noudatin viikon tuota dieettiä ja paino on pudonnut vain 2,5 kg. Kai sitten pitäisi olla
huomattavan ylipainoinen että ne luvatut 5-8 kg
viikossa lähtisivät???
Keitto on kyllä mielestäni hyvänmakuinen ja olo on
hyvä, eli ei kun jatkamaan toinenkin viikko :)
huomattavan ylipainoinen että ne luvatut 5-8 kg
viikossa lähtisivät???
Keitto on kyllä mielestäni hyvänmakuinen ja olo on
hyvä, eli ei kun jatkamaan toinenkin viikko :)
Vastaukset 6
Vanhimmat
Mulla oli ylipainoa jotain 7 kg. Kokeilin kaalisoppakuuria ja paino tippui 2,5 kg. Eli ei lähellekään viittä kiloa. Kaloreita laskemalla laihdutin loput ylikilot pois ja nyt olen normaalipainoinen.
5 kg viikossa pitäisi kalorivajeen kyseisenä ajanjaksona olla n. 5 x 7000 kcal = 35000 kcal!
Toisin sanoen päivässä pitäisi kuluttaa kaloreja 5000 enemmän kuin niitä saa ruuasta!
Kaalisoppa ei ole mikään ihmekeitto, joka polttaa kaloreita!
Eikö se vielä ole mennyt perille, että ainoa järkevä ja terveellisin tapa laihduttaa tai pitää ihannepainoa yllä on ELÄMÄNTAPOJEN MUUTOS, ei mikään naistenlehtien hömppädietti! Elämäntapojen muutos taitaa olla melkoinen mörkö monella nykyajan laiskalle ihmiselle. Alku voi olla vaikea, mutta itse resepti on hyvin yksinkertainen: lisää säännöllistä liikuntaa ja ruokavalio uusiksi.
Kun olin reilusti ylipainoinen ja olin parikin kertaa kaalisoppadieetillä, sitä orjallisesti noudattaen, minulta tippui noin neljä kiloa. Lisäksi harrastin liikuntaa reippaasti. Nyt kun olen normaalipainoinen ja olin kaalisoppadieetillä painoa tippui kolmisen kiloa. Eikä ne kilot pysyneet poissa. Eli kyllä ne lupaukset liikoja ovat olleet minunkin kohdallani.. :(
Tosin itsekin kyllä pidin sopan mausta ja olo keveni, joten kehoa se varmasti puhdistaa ja näin ollen tuo kevyemmän ja virkeämmän olon!
Viikossa ei läskit sula, se on vaan nestettä mikä lähtee. 10kg pudotus vuodessa on hyvä vauhti ja tulokset pysyviä, jos muuttaa ruokailutapansa paremmiksi.
mikä tämän kyseisen sopan resepti on?..