MITÄ PUHUA NAISELLE

Aattelin tossa iskeä tällä viikolla erään koulussani olvan likan ja tiirailua on ollut jo muutaman kuukauden ajan molemmin puolin ja jos tarjoan hänelle vaikka kaffet niin mitä tulisi siellä puhua kun ollaan noin 18 molemmat, ja entä jatkossa? Mistä noin 18 v nainen haluaa puhu ja jutustella ja kannattaako tuohon naiseen sijoittaa vaikkapa kuudenkympin konserttia?
Ja muuten jos ostan vaikka liput niin ooteko naiset sellasia että lähette vaikkei kiinnostais? Vastatkaa paljon Kiitos!
52718
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

..jos ootte joillain samoilla kursseilla. Muttei liikaa, jos on jotain kiinnostavampaakin kuin koulu.
Ellette sitten ole tosi kiinnostuneita jostain koulujutusta! Mä oon nuoreksi aika kaikkiruokainen, voisin lähtee aika varmasti, jos palopuhe on innostava. Mut kaikki mun ikäset ei varmaan oo:)

Äänestä

Että mistä musasta hän tykkää. Entä mitkä leffat on hänen mieleen, onko hän käynyt ulkomailla ja missä päin jne. Kunhan osoitat kiinnostusta häneen, etkä koko ajan puhu omista jutuistasi. Väliin voit sitten aina heittää jotain omia mieltymyksiäsi ja mielipiteitäsi. Konserttia en heti suosittelis..saattaa ahdistaa tyttöä..etenki jos se on kallista. Eli kaffelinjalla on hyvä pysytellä alussa.

Äänestä
  • jeps, kahvia vaan, niin että tulee tapa ja tyttö kiintyy. Riippuu persoonasta, jos on "älykkäämpi" tyttö niin tyhjänpäiväiset lempimusa/ruoka kyselyt antavat sinusta aika simppelin kuvan. Mää luulen, että sun kannattaa puhua mistä itse haluat, niin tulee luonnollinen keskustelu. Teennäisyys ärsyttää.

    Äänestä

Naisen haltuunotto on pitkälti tieteellistä puuhaa.

Mutta, eipä hätää. Jos nainen on jo 18 v. nin hänen mielikuvituksensa on jo miltei huippuusna kehittynyt.

Eli teitpä mitä tahansa nin ei nykynainen juurikaan hätkähdä siitä.

Kyseleppä esim. ko. kohteesi kavereilta, mistä tämä on kiinnostunut. Sit vaan virität ansan. Ota toki huomioon onko kohdenaisesi henkevä (pus-pus, joo-ga,...) vai enämpi toiminnallinen (slalom, kung-fu, mäkihyppy, etc...).

Äänestä

Onhan se 60 iso raha nuorelle mutta jos ajattelet asiaa tuolleen sijoitusmielessä niin ehkä kannattaisi jättää sikseen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


JUUPILO kirjoitti:

Aattelin tossa iskeä tällä viikolla erään koulussani olvan likan ja tiirailua on ollut jo muutaman kuukauden ajan molemmin puolin ja jos tarjoan hänelle vaikka kaffet niin mitä tulisi siellä puhua kun ollaan noin 18 molemmat, ja entä jatkossa? Mistä noin 18 v nainen haluaa puhu ja jutustella ja kannattaako tuohon naiseen sijoittaa vaikkapa kuudenkympin konserttia?
Ja muuten jos ostan vaikka liput niin ooteko naiset sellasia että lähette vaikkei kiinnostais? Vastatkaa paljon Kiitos!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu