vaikka 20€/kk, niin alkaa tapahtumaan: turhat profiilit tippuu pois, porukka aktivoituu aivan eri tavalla... Saattaisi sivutkin alkaa toimia
treffisaitti
maksulliseksi
51099
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
olisi minunkin mielestä ihan hyvä niin voisi ehkä uskoakin että ihmiset olisivat tosissaan siinä ja jäisi turhat "ei kai se haittaa vaikka varattu olen, mutta olen luotettava ja rehellinen..." tai "pientä piristystä ankean arkielämän ohella" jne.
ehkä sitten voisi löytyä niitä jotka todella halua löytää kumppanin itselleen tositarkoituksella, nyt niitä on vaikeeta löytää koska suurin osa siinä pyörivistä miehistä hakee vaan "helpotus" seuraa.
voisi kerätä nimilista ja lähettää sen ylläpidolle että halutaan treffit maksulliseksi, se olisi yksi keino.
Onhan toki maksullisia deitti sivuja jo, eikö ne teille epärehellisille kelpaa?
Kait te sen verran osaatte hakee että jos sieltä sen kummempaa löytyisi?
Seis itsestäsi se on aloitettava.. *HYMY*
Vaikka olen sinkku ja haeskelen sopivaa kumppania itselleni tosissani, niin en tästä kyllä maksais. Kun se maksullisuuskaan ei estä niitä pelimiehiä tms. olemasta, niin en usko koskaan maksavani palvelusta mitään. Nyt kun ei maksa, niin voi aikaansa kulutella ja odottaa ihmettä tapahtuvaksi.
mtv3 ae oikea on oikeilla jäljillä, jos joku tyyppi kiinostaa niin tekstiviesti sinne ja oma puhelinnumero mukaan, niin siitä se sitten lähtee jos on lähteäkseen. ainut vika on siinä kun arat ja tarkat naiset eivät uskalla lähteä tähän selvään ja yksinkertaiseen juttuun mukaan, eli herää kysymys että kuinka kiihkeästi sitä kaveri sitten haetaan, eli jotenkin nämä turhan roikkujat ja mahdottomia odottavat diivat pitäisi saada jonnekkin muualle..........
kerran sanoa, että maksullisuus ei poista feikkejä, jotka todella haluavat leikkiä. Feikkien, varattujen tai muuten vain leikkijöiden poistamiseen vaikuttaa parhaiten mahdollisimman avoin järjestelmä, jossa voi antaa suoraa palautetta. Aivan kuten se tapahtuu esim. Huuoto.net:ssä
Tällöin huijauksesta kiinnijääminen on suurin mahdollinen, kun kerran huijannut saa merkinnän. Ainakin seuraavat mahdolliset uhrit tietävät varoa.
Lisäksi profiilin rekisteröinti sallittaisiin vain yhden kerran jokaiseen sähköpostiin. Eli huijausta varten täytyisi aina nähdä vaivaa hieman enemmän. Tämä osaltaan vähentää ihan hupi mielessä huijaukseen ryhtymisen, kun täytyisi perustaa tai vaihtaa sähköpostiosoitetta.