Oikein säälin hihhuleita; he eivät voi totuuden edessä muuta kuin syyttää muuhun Jumalaan uskovaisia/Ateismiä joko valehtelijoiksi, sairaiksi, tms. Todella säälittävää. Eikö mitään asiallista voi teiltä enää tulla?
Säälin hihhuleita
9
340
Vastaukset
no nyt en kyllä ihan tajunnut mitä mahdat tarkoittaa??voitko hieman tarkentaa??
Minua sinun ei ainakaan tarvi sääliä mistään syystä.enkä kyllä kauheen usein ketään tai mitään syytä ellei ole oikeasti tarpeen.
Minun mielestäni sinulta ei nyt kauhean asiallisia juttuja tule..täällä on joitain harvoja fiksuja ateisteja ja loput ovat täysin samanlaisia kun sinä..- aina vaan
Tuo avaus oli siis vain vastaveto edellä olleeseen viestiin:
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=1000000000000003&conference=1500000000000012&posting=22000000031853938
ja kannattaa lukea myös tuohon tulleet vastaukset.
- Jeesus pelastaa
Olen toki vielä uskovainen..alatko sinäkin syyllistää muita?
- niin voimakkaasti
heti kun joku vähän kertoo Jumalasta ja Jeesuksesta? Ei kait se niin vaarallista ole jos joskus kuulee jotain muutakin kuin ateistista toivottomuutta.
Mikä kristinuskossa on niin vaarallista että tarvitsee nostaa heti karvat pystyyn?- Dresden
"heti kun joku vähän kertoo"
Oletko aikaisemmin vieraillut tällä palstalla? Kun kyse ei ole siitä, että "joku vähän kertoisi." Täällä on kaikenlaisia hihhuleita huutamassa omaa uskoaan totena niinkään asiasisällöstä välittämättä. Tämän huomaa jo selkeästi siitä, että uskovien tekstit sisältävät eniten kirjoitusvirheitä ja huonoa suomenkieltä ja tämä johtuu täysin siitä, että heille on jankuttaminen itse asiaa paljon tärkeämpää.
"Mikä kristinuskossa on niin vaarallista että tarvitsee nostaa heti karvat pystyyn?"
Ei kristinusko nosta karvojani pystyyn yhtään sen enempää kuin moni muukaan uskonto, kuten islam. Se, että täällä keskustellaan kaikista uskonnoista ylivoimaisesti eniten kristinuskosta johtuu siitä, että täällä ei vieraile oikeastaan muita uskovaisia kun kristinuskoisia. Kun kristitty tulee tänne toitottamaan jeesusta, niin en kai minä hänen kanssaan ala islamin järjenköyhyydestä keskustelemaan. - Babustis
voimakkaasti siihen jos joku yrittää valehdella mulle päin naamaa. Tosin hihhuli ei tiedosta valehtelevansa, mikä tekee tilanteesta toivottoman raivostuttavan. Tosin tällä foorumilla oleskelu tyynnyttää, ja en enää oikeastaan välitä mitä hihhuli saarnaa, koska ymmärrän nykyisin että kyseessä on sairaus enemmänkin kuin patologinen tarve valehdella. Käyn täällä enää huumorimielessä, en todellakaan ota vakavasti mitään täällä esiintyvää, paitsi Savonarolan ;)))). Eikö raamatussakin sanota että antakaa kuolleiden haudata kuolleet. Se ei ole elävän hommia se.
Olen kuullut uskonnosta jo ihan tarpeeksi, kiitos. Ei tarvitse kertoa enää lisää, riittää jo. Haluatko sinä kuulla ateismista?
- -DW-
>>Miksi atet reagoivat niin voimakkaasti heti kun joku vähän kertoo Jumalasta ja Jeesuksesta?
Ei kait se niin vaarallista ole jos joskus kuulee jotain muutakin kuin ateistista toivottomuutta.>Mikä kristinuskossa on niin vaarallista että tarvitsee nostaa heti karvat pystyyn? - niin voimakkaasti
En osa edes luoda otsikko aoiekin. Se Jeesususkossä määttä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?921836- 851282
- 1101133
- 761017
- 106931
Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘57853- 36762
- 47761
Olen huolissani
Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis48721- 33683