Säälin hihhuleita

Jeesus pelastaa

Oikein säälin hihhuleita; he eivät voi totuuden edessä muuta kuin syyttää muuhun Jumalaan uskovaisia/Ateismiä joko valehtelijoiksi, sairaiksi, tms. Todella säälittävää. Eikö mitään asiallista voi teiltä enää tulla?

9

340

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • no nyt en kyllä ihan tajunnut mitä mahdat tarkoittaa??voitko hieman tarkentaa??
      Minua sinun ei ainakaan tarvi sääliä mistään syystä.enkä kyllä kauheen usein ketään tai mitään syytä ellei ole oikeasti tarpeen.
      Minun mielestäni sinulta ei nyt kauhean asiallisia juttuja tule..täällä on joitain harvoja fiksuja ateisteja ja loput ovat täysin samanlaisia kun sinä..

    • Jeesus pelastaa

      Olen toki vielä uskovainen..alatko sinäkin syyllistää muita?

    • niin voimakkaasti

      heti kun joku vähän kertoo Jumalasta ja Jeesuksesta? Ei kait se niin vaarallista ole jos joskus kuulee jotain muutakin kuin ateistista toivottomuutta.

      Mikä kristinuskossa on niin vaarallista että tarvitsee nostaa heti karvat pystyyn?

      • Dresden

        "heti kun joku vähän kertoo"

        Oletko aikaisemmin vieraillut tällä palstalla? Kun kyse ei ole siitä, että "joku vähän kertoisi." Täällä on kaikenlaisia hihhuleita huutamassa omaa uskoaan totena niinkään asiasisällöstä välittämättä. Tämän huomaa jo selkeästi siitä, että uskovien tekstit sisältävät eniten kirjoitusvirheitä ja huonoa suomenkieltä ja tämä johtuu täysin siitä, että heille on jankuttaminen itse asiaa paljon tärkeämpää.

        "Mikä kristinuskossa on niin vaarallista että tarvitsee nostaa heti karvat pystyyn?"

        Ei kristinusko nosta karvojani pystyyn yhtään sen enempää kuin moni muukaan uskonto, kuten islam. Se, että täällä keskustellaan kaikista uskonnoista ylivoimaisesti eniten kristinuskosta johtuu siitä, että täällä ei vieraile oikeastaan muita uskovaisia kun kristinuskoisia. Kun kristitty tulee tänne toitottamaan jeesusta, niin en kai minä hänen kanssaan ala islamin järjenköyhyydestä keskustelemaan.


      • Babustis

        voimakkaasti siihen jos joku yrittää valehdella mulle päin naamaa. Tosin hihhuli ei tiedosta valehtelevansa, mikä tekee tilanteesta toivottoman raivostuttavan. Tosin tällä foorumilla oleskelu tyynnyttää, ja en enää oikeastaan välitä mitä hihhuli saarnaa, koska ymmärrän nykyisin että kyseessä on sairaus enemmänkin kuin patologinen tarve valehdella. Käyn täällä enää huumorimielessä, en todellakaan ota vakavasti mitään täällä esiintyvää, paitsi Savonarolan ;)))). Eikö raamatussakin sanota että antakaa kuolleiden haudata kuolleet. Se ei ole elävän hommia se.


      • Olen kuullut uskonnosta jo ihan tarpeeksi, kiitos. Ei tarvitse kertoa enää lisää, riittää jo. Haluatko sinä kuulla ateismista?


      • -DW-

        >>Miksi atet reagoivat niin voimakkaasti heti kun joku vähän kertoo Jumalasta ja Jeesuksesta?
        Ei kait se niin vaarallista ole jos joskus kuulee jotain muutakin kuin ateistista toivottomuutta.>Mikä kristinuskossa on niin vaarallista että tarvitsee nostaa heti karvat pystyyn?


      • niin voimakkaasti

        En osa edes luoda otsikko aoiekin. Se Jeesususkossä määttä


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      92
      1836
    2. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      85
      1282
    3. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      110
      1133
    4. Tunnistebiisi

      Laita joku tunnistebiisi, niin tiedän ett oot täällä ja kaipaat ehkä mua
      Ikävä
      76
      1017
    5. Taidat tykätä linnuista paljon

      Mikä on sun lemppari ☺️😉🥹🦢🐦‍⬛🦉🦜🦚
      Ikävä
      106
      931
    6. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      57
      853
    7. Ei sun tarvi jännittää enää

      en yritä enää mitään. Tiedän että olin mauton ja sössin kaiken.
      Ikävä
      36
      762
    8. Miks käyttäydyt noin?

      Välttelet kaikkia kohtaamisia...
      Ikävä
      47
      761
    9. Olen huolissani

      Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis
      Ikävä
      48
      721
    10. Minkälainen ääni mulla on mies

      Sinun mielestä?
      Ikävä
      33
      683
    Aihe