onko muita

jotka vielä eron jälkeen kun luuli olevansa jo selvinnyt siitä,ottanut ex-n yhteyttä.
Ei selvinpäin näin tapahdu mutta mikä se on kun vähänkin juo,alkaa taas kaikki tulla mieleen.
Ikävintä on huomata selvinpäin,miten tuli mollattua taas.
Vaikka ex-llä on jo uusi parisuhde.
Ex ei noteeraa mitenkään, mutta voisko hän vastata että ei halua enää kommentteja,vai eipä hänen tarvitse kun jo uusikin,mutta mitähän uusi ajattelee jos tietää.
5671
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

ja pitääkin ottaa yhteyttä.Sehän on käytännössä niin että joka estää yhteyden otot,keskustelut,kiusaa syyttömiä lapsia ja osoittaa ettei piittaa paristaan tai lapsista tuon taivaallista.Jos ei lapsia ole veikkaampa että pitävät pilkkanaan yhteydenottojasi,mmissä mielessä olet yhteyttä ottanut,onko asiat puhuttu selviksi vai onko jotain jäänyt hampaankoloon.

Äänestä
  • jos on tekosyin hylätty,eli syytetty
    sivullisia vaikka oikea syy on ollut
    kahden itsekkään seksinhimo ja humala,
    vastuun ja arkivelvollisuuksien pakoilu
    ja jos koko avioliitto sujui tyyliin:minä
    määrään ja muut tottelee tai pannaan pelkää-
    mään.Jos narsisti tai sairaan itsekäs itse määrää
    eron ja hylkää perheensä kohdattuaan kalja-
    huuruissa toisen samanhenkisen,on selvää että
    keskustelun aiheet on vähäiset.

    Äänestä

ei ole muu kun tunnen itseni petetyksi vielä eronkin jälkeen.
Ex-llä oli suhde vuosia kun paljastu ja he eivät lopettaneet,odottivat että otan eron ja he saavat jatkaa vapaasti.
Erosin myös siksi lopulta koska koin kaikenlaista väkivaltaa,ja ne tulee mieleen niin että otan yhteyttä ja haukun.
Pitäs lopettaa sillä mikään ei muutu mutta hampaankoloon jäi se petos ja väkivalta.
Kaipa sitä olisi parasta että ei ikinä enää ottas yhteyttä millään lailla.

Äänestä
  • unohtaa vaan koko ihminen, jos ei lapsia teillä ole. Oma elämä mahdollisimman kuntoon, niin eipä ole tarvetta enään palailla ikäviin muistoihin.

    Äänestä

  • hyvä koittaa kirjoitti:

    unohtaa vaan koko ihminen, jos ei lapsia teillä ole. Oma elämä mahdollisimman kuntoon, niin eipä ole tarvetta enään palailla ikäviin muistoihin.

    parasta ja poistin jo numeron puhelimesta,parasta keskittyä omaan elämään,kiitos tuesta.
    Miksi todella vielä piinaisin itseäni,ja helpotushan sen pitäs olla että pääsin irti lopultakin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


mikä mättää? kirjoitti:

jotka vielä eron jälkeen kun luuli olevansa jo selvinnyt siitä,ottanut ex-n yhteyttä.
Ei selvinpäin näin tapahdu mutta mikä se on kun vähänkin juo,alkaa taas kaikki tulla mieleen.
Ikävintä on huomata selvinpäin,miten tuli mollattua taas.
Vaikka ex-llä on jo uusi parisuhde.
Ex ei noteeraa mitenkään, mutta voisko hän vastata että ei halua enää kommentteja,vai eipä hänen tarvitse kun jo uusikin,mutta mitähän uusi ajattelee jos tietää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu