mersu ruostuu, toyota ei
ajat muuttuu
10889
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Toyotat ja muut japsikotterot ovat edelleen pahinpia ruostumaan.
http://www.taloussanomat.fi/omatalous/2008/01/10/Ruoste tuhoaa autot nopeasti/2008749/322
http://keskustelu.suomi24.fi/autoilu_show.fcgi?category=95&conference=4500000000001118&posting=22000000031865272
Mersut ovat aina ruostuneet. Olen vuosien saatossa hitsannut eri Mersuihini neliökaupalla uutta peltiä.
Audi on kuulunut kaikissa korroosioinstituutin neljässä tutkimuksissa ruostumattomaan kärkeen..
Tähän ei ole kyennyt yksikään muu merkki.
kilöiden käyttöön.
...eskustelua.
...udejen käyttämät bilikat. mutta skoudeillahan onkin foordi.
kateus on pysyvää!
Kumma juttu että täällä saa lukea toijotasta tämänkaltaisia positiivisia asioita, mutta yksikin negatiivinen virke voi aiheuttaa koko aiheen sensuroimisen.
Osoittaa hyvin sitä sensuurin tilaa johon koko merkin "laatuvaikutelma" perustuu.
Menepä tojotalla merkkiliikkeeseen asialla että autossa on jotakin vikaa, niin ensimmäiseksi aletaan vihjailla jotakin autonomistajan mielenterveydestä.
Toinen juttu on salaiset takaisinkutsukampanjat, jotka on naamioitu "huolloiksi", niinkin vakavan asian takia kuin murtuvat ohjausakselit (avensis).
sivulla sanotaan heti, että syy on eurooppalaisen alihankkijan, kuten männänrengas ongelmasta. Mutta kai se koko toyota teetetään alihankkijalla. Kai se murtuvan ohjausakselinkin on valmistanut eurooppalainen alihankkija.