lopettakaa se kirkkojen polttaminen.
se on pois muodista jo.
menkää wannabesaatananpalvojat eduskuntaan vaikuttamaan.
taas olitte yrittän sytyttää kirkkoa palamaan.
jos nään kirkon kulmilla meikattuja liuhulettiteinejä tikkuaskin kera niin tulette saamaan pääambutaation.
teidät pitäs syödä ja paskoa kaatsille.
lopettakaa
4
814
Vastaukset
- diapolos
Ne ovat hengen rappion temppeleitä.
- reberbe
ai sellaisella jolla on naama puuteroitu valkoiseksi ja tiimarin naamavärillä on suupielet maalattu alaspäin,on henki ok?
- joonakusti
Lieneeköhän näihin viimeaikaisiin kirkon polttoihin syynä Duria Sadyr nimisen nazisatanistibändin nousu ihmisten tietoisuuteen. Eräs Sadyrin videoistahan pursuaa kuvia palavista kirkoista..ehkä taustalla on ajatus yllyttämisestä moisiin terroritekoihin.
Video löytyy tuolta:
http://www.youtube.com/watch?v=hGINPp9texM&feature=related- hauska läppä!
Toi dyria sadyr ei ole muuta kuin läppä! En tosin tiedä pitäisikö itkeä vai nauraa.
Kukaan täysjärkinen ei ota tuollaista tosissaan.
Jätkä itse istuu pyörätuolissa ja on kehitysvammainen tai jotain vastaavaa ja yhdessä biisissään laulaa "keharit uuniin"
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava
Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I1363221Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa
Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk622831Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista
Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro362229Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?
Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä1042131Mikä aate kaiken pahan takana?
Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.1312002Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa
Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva441971Muistan vuosikymmenten takaa
Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.101272Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!
Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville141055Kristinoppi ja vähäkatekismus:
Luther Lapsikasteesta: "Mitä kaste antaa eli hyödyttää? Kaste vaikuttaa syntien anteeksiantamuksen, vapauttaa kuolemas671004Valtuuston puheenjohtaja ei hallitse kokousta
Kemijärven kaupunginvaltuuston puheenjohtaja antoi teatterin pyöriä valtuustossa. Sosialidemokraattien Risto Korkalon pu77920