Onkos kenelläkään tietoa montako Painonvartijoiden pistettä on Hesen kanasalaatissa? Entä siihen kuuluvassa sämpylässä ja curry-paprika-kastikkeessa?
Kiitos etukäteen!!!
Kiitos etukäteen!!!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
http://www.hesburger.fi -> sieltä löydät kalorit ja jaat 60kcalorilla niin saat tietää pisteesi..
Tiedän kyllä että kalorit löytyvät hesen sivuilta, mutta ei ruokia ole siellä pisteytetty, enkä osaa itse kaloreita pisteiksi muuttaa.
Että tälleen voi laskea ja kannattaa suosia vähäkalorisia keittoja, vihanneksia, juureksia ja muuta. Oikein namipala on rasvaton piimä hiukka 10 kilokalorin mehukeittoa (Valio) rikottua pellavansiementä hiukka lesettä. Maistuu hyvältä ja tulee kuitua ja kalsiumia.
kanasalaatti 7
sämpylä 2
kevyt paprika/curry 8
Eli aika paljon.... itse syön aina katkarapusalaatin ilman kastiketta 3,5 pistettä. =)
ravintolat ja kahvilat oppaassa kanasalaatti4,paprika currykastike 3(talon kastike olisi 1,5),sämpylä2.itse käyn välillä kyllä hesessä syömässä juuri tuon..