lopettaa jo tämä leikki ja lyödä kortit pöytään? Minä voin vaikka aloittaa. Kyllä, olen ihastunut sinuun. Kyllä, tiedän, mitä tunteille periksi antaminen tulee tarkoittamaan. Ei, en ole liikkeellä leikkimielellä. Kyllä, tämä kaikki pelottaa myös minua. Kyllä, tiedän, että kaikki tulee olemaan sen arvoista. Ei, en tiedä, mitä sinä tästä kaikesta ajattelet.
Sinun vuorosi, M.
Sinun vuorosi, M.
Vastaukset 19
Vanhimmat
pelkäämistä siinä voisi olla...
kun päättää etukäteen, että porskuttaa vain etiäpäin, ellei hommasta tule lasta tai p*sk**
kannattaisiko salata jonkin aikaa työtovereilta, niin jos sitten ei luonnistakaan, niin ei tule selittelyn tarvetta
en aluksi katsonut sinua edes sillä silmällä, mutta aika tasoissa ollaan olen sinuun ihastunut, ja tämä alkaa kääntyä osaltani jo seuraavaan vaiheeseen, tiedät varmaan mitä seuraavaksi tulee. rakastuminen sinuun ei ole kaukana, olen jo sille puolelle siirtynyt.
tällä hetkellä voit vain vastata panokseeni, ja leikillä en ole lähtenyt tähän.
AnNa tulla Nainen seuraava siirto on sinun...
Mikä siirto saisi sinut ymmärtämään, että olen tosissani?
kun olen niin ujo, mutta sinä olet vielä ujompi.
omiasi, sana ujo ei kyllä taida kovin hyvin kuvata meitä kumpaakaan...?
numero.
nyt sun vuoro :)
normaalisti ei ollakkaan ujoja...vain ku ollaan kahdestaan, niin ihme ujous iskee,plaah.
se on tosi että kun kahden jäädään niin jää niin paljon sanomatta toisillemme, miten korjattaisiin tämä tilanne:)))
Kyllä meillä varmaan sitä puhuttavaa sitten riittääkin.
Kumpikin on vissiin odottanut että toinen vihdoin ja viimein tekisi sen aloitteen.
Ujoja me kummatkin taidetaan rehellisesti olla?!
Hassua huomata että lähelläsi olen niin kovin hermostuneen oloinen.
Sinä taas et aina kehtaa edes katso mua silmiin.
Joskus taasen kovasti ilostut kun näemme.
Olisimme kyllä mielestäni aika tasapainoinen pari.
Onhan meillä työpaikalla kuules muitakin pariutunut.
Emme ole tavanneet toisiamme muualla kuin duunissa. Tuskin olisimme muualla voineet
tavatakkaan?
Mutta kun sanot että sä voit aloittaa. Pistäs vaikka ensiviikolla sähköpostia tulemaan niin sovitaan sitten yhdessä tapaaminen vaikka jossain tunnelmallisessa kahvilassa.
Kun sanot että kaikki pelottaa, voin vakuuttaa ettei sinulla ole mitään pelättävää. Olet aistinut aivan oikein, minäkin olen ollut jo pidemmän aikaa ihastunut sinuun. Työnteko ei ole aina oikein sujunut kun olet vaan pyörinyt mielessäni..
Ollaan ensiviikolla yhteydessä. Kauniita unia :)
sain sulta tylyntuntusen viestin, niin..en uskalla.
Tein vaan siitä sen päätelmän, että ei me oikein ihan työn merkeissä voida sorvata tätä osastoo, mutta voin kai sitte hoitaa ne varsinaiset hommat (siis bisnekset) jonkun muun kanssa. Se nyt on kohtuus! Et saa olla mustis, vaikka oletkin nainen.
Jos laittaisin, se ois sama kun pyyhkisit rätillä (minulla) pöytää. Ja tämä meni Tampereelle.
Mutta viestisi ei ollut sinulle.
Olen mies.
Kirjoituksesi sopisi meinaan yhteen mieheen Tampereella...
Missäs päin Suomea me työskentelemme?
:-)
..tai Ulvilassa.
Naiselle: Stadiin!
Nyt en jaksa enää yhtään valvoa, oikein
kauniita unia *omalle* suloiselle Viivilleni,
t. "Wagner" =:)
rannikolla=)
Lyödään vaan kortit pöytään. Minäkin olen ihastunut sinuun, ollut jo pitemmän aikaa.
Soita minulle tai laita mailia tulemaan.
-V-
kummastakaan.