Isoisäni sanoo, että jos mies on vätys niin hänen on mentävä tekemään metsätöitä ja kas vaan...siellä (metsässä) mies karaistuu ja jättää pillityksen neideille.
"Kaada, pilko ja pinoa"
MarttyyriMallari-TTt
Heikot miehet
4
362
Vastaukset
- vai jätitkö
menemättä?
- Vankkurilla perille
Vai Isoisäsi puhui tollasia, eipä tainnut olla kovinkaan hyvä ruudinkeksiä,
etkä valitettavasti sinäkään taida olla,
Olen itse kolunnut metsätöissä,muutaman kerran jo olen valitettavasti joutunut luopumaan vaimoni taivaan isän huomaan.
olen nykyään kiertolainen, mutta voin hyvinkin sanoa, että sinulla on vielä paljon oppimista elämästä, valitettavasti isoisäsi ei keriinnyt kokemaan kyllin kovaa savottaa. - taas teet?
Häivy!
sen fyysisemmmäks ei homma oikeestaan voi mennä jos sen tosissaan ottaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2331789- 1861591
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä451192Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad49917- 14750
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä30741Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21730- 37715
Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .23692Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46627
