Työkkäri

Halusin vaihtaa aikaa työvoimassa. Olisi täytynyt esittää perustelu sille miksi vaihtoi aikaa ja sen jälkeen työvoimaviranomainen olisi katsonut että onko perustelu niin hyvä että aikaa olisi voinut muuttaa.

Miettikää siis perusteluja valmiiksi ennen aikavarauksen tekemistä =)
1215
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Miksi halusit vaihtaa aikaa?
Tottakai pitää esittää perustelu miksi vaihtaa aikaa. Työttömänä sinulla velvollisuus mennä varatulle ajalle.

Jos varaa ajan mistä tahansa pitää se pitää, jollei jotain aivan ylipääsemätöntä estettä satu. Et kai luule, että maailma pyrii sen mukaan miten sinulla on menoja.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kyykyttää kirjoitti:

Halusin vaihtaa aikaa työvoimassa. Olisi täytynyt esittää perustelu sille miksi vaihtoi aikaa ja sen jälkeen työvoimaviranomainen olisi katsonut että onko perustelu niin hyvä että aikaa olisi voinut muuttaa.

Miettikää siis perusteluja valmiiksi ennen aikavarauksen tekemistä =)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu