asentaja?!

paljonko te auton.asentajat saatte palkkaa?
ja onko paljon eroa jos korjailee moottoreita ja laatikoita tai sit tekis pelkkiä huoltoja?esim öljynvaihdot yms.
3668
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ihan perus huoltoasentaja saa 2000e ja sitten mitä pätevämpi olet niin aina palkka nousee. Autosähkö-asentajilla taitaa olla kovimmat palkat tällä hetkellä. Provikkapalkalla siellä kuitenkin liikutaan.

Äänestä
  • ite pääkaupunkiseudulla asentajana. palkka siinä 10e/tunti jos sitäkään. riippuu ihan työnantajasta paljon haluaa maksaa, kuinka vaativia töitä tekee ja onko tuntiliksalla vai urakalla. ite tuntiliksalla. koneremppaajat ja uusien varustelijat saa ehkä sen 2000e kuussa.

    Äänestä

  • asentajasälli kirjoitti:

    ite pääkaupunkiseudulla asentajana. palkka siinä 10e/tunti jos sitäkään. riippuu ihan työnantajasta paljon haluaa maksaa, kuinka vaativia töitä tekee ja onko tuntiliksalla vai urakalla. ite tuntiliksalla. koneremppaajat ja uusien varustelijat saa ehkä sen 2000e kuussa.

    unohtu lisätä että alalla oon ollu vasta parisen vuotta

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


hmm.m kirjoitti:

paljonko te auton.asentajat saatte palkkaa?
ja onko paljon eroa jos korjailee moottoreita ja laatikoita tai sit tekis pelkkiä huoltoja?esim öljynvaihdot yms.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu