Nyt olisi mukava saada miehiltä vastausta tälläiseen kysymykseen että mikä ajaa parisuhteessa olevat miehet etsimään seksiseuraa netistä/chateistä? Joitakin juttuja olen lukenut että tyttöystävä/vaimo pihtailee tai että menee huonosti. Mutta entäpä jos ei mene huonosti ja kumppani olettaa että kaikki on hyvin, ei riitoja tms. Sitten paljastuukin että mies salaa etsii netistä seuraa, satunnaista tai jatkuvaa. Tullut vaan sivusta seurattua kuinka paljon tälläistä tapahtuu.
Miehet hoi!
ihmetyttää
3643
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Huono itsetunto on usein syynä. Ihmiset jotka tuntevat olonsa huonoksi eivätkä kunnioita itseään, harvoin kunnioittavat myöskään muita. He yrittävät usein mieluummin kohdella kaltoin kumppaneitaan ja ystäviään jotta tuntisivat paremmuuden tai ainakin samankaltaisuuden tunnetta.
Ihmiselle joka etsii arvostusta muualta, on vaikeaa tyytyä koskaan yhden ihmisen huomioon ja siksi he etsivät varmistusta muualta. Netti on pirullisen helppo keino tähän tarkoitukseen.
Kaipa se sitten on vaan miehen luonto. Ainakin jossain tapauksissa. Sitä ei vaan pystytä olemaan paikallaan ja täytyy päteä ja katsoa mites viehätysvoima pelaa. Minkäs mahdat komealle kusipäälle?
No niin, itse olen syyllistynyt siihen että etsin netistä/chatista naispuoleisia ystäviä, en tosin heidän kanssaan seksiä harrasta.
Mutta luulen että kyse on siitä että pelätään elämän menevän ohi ilman tiettyjä kokemuksia. Itse elän parisuhteessa, mutta kaipaan sinkkuutta aina välillä. Haluaisin flirttailla, käydä ulkona, yrittää iskeä naisia, mutta se taitaa olla mennyttä aikaa.
Kyse ei ole siitä että parisuhteessa menisi huonosti, päinvastoin. Meillä on muuten täydellinen parisuhte, (huom!) en vain itse tiedä mitä elämältä haluan, olenko kokenut jo tarpeeksi, jne.
Tämä on ensimmäinen varsinainen parisuhteeni (siis yli tapailuasteen) ja samalla jatkunut jo vuosia.