Mitä mieltä ootte tosta? Lasketteko sen ees heviksi? Mun mielestä tää Nerokasta ikävää on aika hyvä biisi.
Kilpi
Ukki
5304
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Itse en pidä kyseistä bändistä tai no en oo kyl kuullut kun yhen biisin, mutta silti.. =D
Ainakin meikäläiseen kolahtaa koko levy kokonaisuudessaan. Ja eiköhän se heviksi luokitella.. Bändin solistihan sanoo että ovat ottaneet elementtejä sellaisilta bändeiltä kuin Accapt, Helloween, Judas Priest, WASP ja Mötley Crue..
Livenä Ruisrockissa rokkasivat hyvin, jonka perusteella ostin levynkin... Levy oli vähän pettymys, se ei ole ihan niin heviä kuin live-esityksen perusteella oletin. Ihan ok lätty silti.
hyvää kamaa. Kolahtaa kybällä. Harvoin on suomesta tarjolla noin hyvää suomenkielistä heviä.
Tarjontaa sais olla enemmänkin.
Mulla on myös tuo Kilven levy. Tuo Nerokasta biisi on levyllä kyllä kevyimmästä päästä ja koko levyn kuunneltua kyllä voi huoletta todeta että kyseessä on hevi-musiikkia . Hyvä platta !