Moni haluaa elämäänsä naisen, joka valaisee koko huoneen, piristää päivän, huokuu optimismia, nauraa ja on iloinen. (No okei, inspiraation kysymykseen sain typerästä Unelmien poikamies-ohjelmasta.) Toki haluaisin itekin kumppanin, joka tartuttaa elämänilonsa myös minuun ja saa minut hyvälle tuulelle, mutta itse olen ehkä enemmänkin surullinen kuin iloinen ihminen. On minullakin hetkeni, mutta enemmän olen pessimistinen ja murehdin asioita melko paljon. Kuinka negatiivisena pidät tätä? Tällainen luonne ei ehkä ole kenenkään toiveena, mutta kelpaako se vai onko iloisuus ehdoton vaatimus?
:D?
------------
6476
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Olen käynyt itse pohjalla ja nähnyt surullisia asioita paljon. En vaadi iloisuutta vaikka olen itse kai, ainakin yleensä, toivottavasti enemmän iloinen kuin surullinen.
Ole vain oma itsesi. Silloin jaksaa olla opitimistisempikin.
Itse asiassa liian pirtsakat ihmiset tuntuu etäisiltä, toisesta maailmasta... taitavat ollakin
Ei kukaan aina voi loistaa..
On yhdessä myös ymmärrettävä vakaviakin asioita. Hyväntuulisuus onneksi on kuitenkin tarttuvaa laatua.
Rakkaudella on usein taipumus saada unohtumaan hymy kasvoille. Ainainen ilokin voi olla tekopirteyttä ja sitten voikin olla ihan erilaiset tunnelmat kun on omissa oloissaan.
Kaikki ollaan persoonallisia arvokkaita itsejämme omine yksilöllisine piirteinemme:))))
,,mutta myönteisellä asenteella kyllä saa pahimpia alakuloja taltutettua. Semmonen ai lav mii -muki kannattaa hankkia! Ja sitten jos sattuu tykkäämään jostakusta muustakin kuin itestään, kannattaa kertoa se sille toiselle. Hyvät ystävät ovat kullan arvoisia, kiva seura aina piristää.
Joka tukisi miestään vaikeuksien keskellä ja sellainen nainen joka osaisi olla tyylilyyli.eläinrakas ja koiraihminen
SELLAINEN NAINEN JOKA OLISI TODELLA UPEA.TODELLA HEHKEÄ.TODELLA KAUNIS JA SELLAINEN KUKA TUKISI MIESTÄÄN VAIKEIDEN AIKOJEN KESKELLÄ JA SEISOISI TÄMÄN RINNALLA JA ENNEN KAIKKEA HUUMORINTAJUINEN NAINEN JA ELÄINRAKAS NAINEN JA VIELÄ KAUNIS NAINEN JOKA SITTEN VALLOITTAISI KOVEMMANKIN EX-KOULUKAVERIN ÄIDIN SYDÄMMET JA SELLAINEN NAINEN JOKA KULKISI 17 V MENESTYSPUTKEA < JA SITTEN SELLAINEN NAINEN JOKA TULISI TUTUKSI KOIRAPOLUILLA JA TIES MISSÄ..JA SITTEN SELLAINEN NAINEN JOKA OLISI TODELLA KAUNIS JA HEHKEÄ NAINEN JA JOKA KESÄAAMUNA OLISI TODELLA KAUNIS JA VIELÄ 40-VUOTIAANAKIN JA ENNEN KAIKKEA SELLAINEN NAINEN JOKA SEISOISI KAIKESTA HUOLIMATTA MIEHENSÄ RINNALLA JA SELLAINEN NAINEN JOKA PISTÄISI POIKIEN PÄÄT SEKAISIN JA SELLAINEN NAINEN JOKA KLASSISESTI TULISI KUVIOIHIN JA MUUN FAMILYN YLLÄTYKSEKSI VIELÄ VEISI PAIKAN MONELTA TYTÖLTÄ JA SELLAINEN JOTA MONET EX-KOULUKAVERIT IHAILISIVAT
SELLAINEN NAINEN JOKA OLISI NAINEN