selvää pässinlihaa tuo montignagin dietti, siitä ei voi enään ruokavalio paremmaksi ja tervellisemmäksi tulla, mutta yksi suuri mutta miten pystyn olemaan kolme kuukautta erossa alkoholista ja kahvista!? ja nyt en puhu hänen 10cl viini annoksista vaan 2-3 pullosta punkkua ja viidestä mukillisesta kahvia päivässä. no joka tapauksessa koetan yrittää, sen vaativat polveni!
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Olen kuullut siitä paljon hyvää ja olen itsekin harkinnut aloittavani. Täällä oli joskus sellainen nimimerkki kuin menhir, joka oli muistaakseni montignacilla. Nimimerkki kj.mattila ajoi hänet pois, koska todennäköisesti suuttui siitä, että tyttö ei suostunut äijän kanssa lähtemään maito-ostoksille :).
sinähän sait pultit tuosta episodista ja varoitit menhiriä, ettei vaan lähde tuon miehen matkaan maito-ostoksille. Kyllä menhir väsyi tuohon jatkuvaan riitelyyn, jota sinä harrastit, olihan hän sentään vähähiilihydraattisella dieetillä ja sinuakos se suututti kun nuori nainen noudattaa vhh:ta. Taas aloitit paskanjauhamisen. Kyllä tekstisi tunnetaan kirjoitit sitten millä nimimerkillä tahansa. Eikö se olisi turvallisempaa kirjoitta vaikka aälsdktji:llä niin saisit poistettua viestisi kun maa alkaa polttaa jalkojen alla.
sinulle kaikkea hyvää! Ehkä sinua ei jonain aamuna vituta, kun heräät. Ehkä löydät sisäisen rauhan.
??????!
Niinhän mattila tekee kaikille VHH:laisille jotka eivät laput silmillä seuraa häntä. Vaan eipä mattilakaan ole seurannut menhirin ohjetta kun ei mennyt hoidettavaksi kognitiiviseen psykiatrian pariin.
ei oo totta