Vatsa kiinteämmäksi...

Niin millä liikkeillä saisi vatsalihakset parempaan kuntoon? Siis tehokkaampia ja selkää vähemmän rasittavia liikkeitä kun tuo ihan "tavallinen" vatsalihasliike. Entä hyviä alavatsa liikkeitä? Kuinka usein niitä pitäisi tehdä ja millä toistoilla että tuloksia saisi mahd.nop.?
2471
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Roiku esim.leuanvetotangossa. Nosta jalat suorana aina käsiin asti. Vaatii kyllä aika paljon.

PS. Venyttele etureidet ennen kuin alat tehdä liikettä. Saattaa revähtää jos kylmiltään teet.

Äänestä
  • mä teen päivässä 500 perus "rutistusta".. Aluksi tein kuukauden 200 päivässä , mutta kun se alkoi tuottaa tulosta , mun tavoitteeni kasvoi ja luku nousi 500. Se tehoaa , eikä mulla ainakaan tunnu selässä mitään. Tsemppiä...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kaisa kirjoitti:

Niin millä liikkeillä saisi vatsalihakset parempaan kuntoon? Siis tehokkaampia ja selkää vähemmän rasittavia liikkeitä kun tuo ihan "tavallinen" vatsalihasliike. Entä hyviä alavatsa liikkeitä? Kuinka usein niitä pitäisi tehdä ja millä toistoilla että tuloksia saisi mahd.nop.?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu