Toyota Sienna tai Honda Odysseus Suomeen

MahanmuuttajaKanadasta

Olen muuttamassa Kanadasta takaisin Suomeen, ja minulla on tällä hetkellä Toyota Sienna CE 2007. Tietääkö kukaan onko noita aikaisemmin tuotu Suomeen, onnistuuko katsastus helposti ja pelaako huolto?

Minulla on vielä aikaa vaihtaa autoa, ja toisena vaihtoehtona minulla on Honda Odysseus. Miten nuo samat jutut (onko tuotu, katsastu, huolto) ovat Hondans osalta?

3

884

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • eiköhän

      molemmilla on koko maan laajuiset myyjä-/huoltoverkostot.
      Muuttoauton katsastus on selvästi helpompi kuin muu yksityistuonti. Tarkemmin en osaa sanoa, mutta veikkaisin onnistumisen puolesta.

    • kerran.

      Kannattaako nyt tuollaisia rimpuloita rahdata sieltä saakka tänne, niitä on omasta takaa aivan riittämiin.

    • mietin siennas

      No toitko Siennan suomeen? Miten on huollot toimineet? Olen itse miettinyt Grand Caravania kun sita myydaan suomessa Chrysler merkilla. Sienna olisi muuten kylla ykkosvaihtoehto.

      Oliko katsastuksessa ongelmia?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oi mun haniseni

      Mul on ihan törkee ikävä sua. En jaksais tätä enää. Oon odottanut niin kauan, mutta vielä pitää sitä tehdä. Tekis mieli
      Ikävä
      26
      5253
    2. Kyllä mulla on sua ikävä

      Teen muita juttuja, mutta kannan sua mielessäni mukana. Oot ensimmäinen ajatus aamulla ja viimeinen illalla. Välissä läm
      Ikävä
      12
      3835
    3. Hei rakas sinä

      Vaikka käyn täällä vähemmän, niin ikäväni on pahempaa. Pelkään että olen ihan hukassa😔 mitä sinä ajattelet? naiselle
      Tunteet
      40
      3197
    4. IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä.

      IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä. IS uutisoi torstaina Toni Imm
      Maailman menoa
      48
      2776
    5. Vihdoin tiedän että tämä on molemminpuolista

      Saattoi se koko ajan olla silmiemme edessä mutta kumpikaan ei uskaltanut sitä toivoa. Kunpa nähtäisiin pian, toivottavas
      Ikävä
      86
      1308
    6. Israel aloitti 3. maailmansodan

      https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.
      Maailman menoa
      284
      1303
    7. Haluaisin lähettää sulle viestin

      Mutta en enää uskalla. Miehelle.
      Ikävä
      59
      1175
    8. Miellytänkö sinun silmää?

      Varmaan ainakin vähän, jos tykkäät minusta. Siis jos tykkäät.
      Ikävä
      79
      1129
    9. Natoon liittyminen on alkanut kaduttaa.

      Nato on muuttunut niin paljon, että se ei ole enää se mihin haluttiin liittyä. Usa on vetäytynyt ja 5% osuus valtion tul
      Maailman menoa
      396
      1112
    10. Nainen, meidän talossa on säännöt

      1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E
      Ikävä
      208
      1059
    Aihe