Tiesittekö, että baletti on homojen hommaa. Heteromiehet eivät tanssi balettia.
Tiesittekö, että
Baletti on
4211
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
70-luvlla baletissa oli yksi heteromies. Sen jälkeen siellä ei ole heteroita nähty. Mikähän syynä?
En tiedä onko joskus ollut noinkin, mutta ymmärtääkseni homoseksuaalisuus ei enää ole välttämätöntä. Itse asiassa, sitä ei edes opeteta balettikoulussa. Lihasta ja itsetuntoa vaaditaan.
Minutkin saatiin raahattua balettiin kerran, juuri tuolla 1970-luvulla.
Se kerta riittikin. Loppuelämäkseni, luulisin.
Höperettiä olen käynyt katsomassa myös yhden kerran, 1960-luvulla. Lähdin väliajalla pois.
Mutta ooppera – se minulle kyllä kelpaa! Noin krran vuodessa käyn katsomassa/kuuntelemassa jotain, ja ihan nautinnokseni.
Ei ainakaan juuri palkittu Nicholas Ziegler ole homo, kun sillä on lapsikin vaimonsa kanssa. Joten äläpä sinä homofobiasta kärsivä moukka yhtään älähtele siellä! Kun et selvästikään mitään asioista tiedä. KAIKKI miestanssijat eivät suinkaan ole homoseksuaaleja, miksi olisivatkaan? Teidän junttiheteroiden on vaan niin vaikeaa sulattaa sitä, että joku MIES voi olla tanssillisesti taiteellinen ja herkkä ja musikaalinen olematta mikään hörhö. On se jumankauta onni, ettet esim. juuri sinä ole tanssija! Jos olisit, en ikinä menisi enää balettia katsomaan.