vai on naisen pituudella

merkitystä. Eipä näin ole koskaan aikaisemmin ihmiskunnan historiassa ollut. On ollut kaunista ja luonnollista, että nainen on miestä pienempi.
Miksi oi miksi emme voi palata entisiin aikoihin kun miehen piti hoitaa duuni kunnialla ja elättää vaimo ja lapset ja vaimon piti kasvattaa lapset ja hoitaa koti.
Niin luulisin kaikki olis onnellisempia. Mut ku nykyajan ihmiset ei vaan enää OSAA.
71082
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Mitä pienempi kulli sitä pienempi pitää naisen olla. ;)

Äänestä
En minä, alkajaisiksi.

Äänestä

jos mies on maantaputtaja naisen rinnalla.On taju hämärtynyt ellei mitään huomaa.

Äänestä
  • rinnalla vain tämän rahakasan takia?Mikset talleta pätkää johonkin talteen ja liiku rahakasan kanssa? Se olisi paljon komeampaa,kuin nyt talutat pätkää,kuin pojua hihasta muiden nähden.

    Äänestä

  • pätkä-äijäsi kirjoitti:

    rinnalla vain tämän rahakasan takia?Mikset talleta pätkää johonkin talteen ja liiku rahakasan kanssa? Se olisi paljon komeampaa,kuin nyt talutat pätkää,kuin pojua hihasta muiden nähden.

    ...

    Äänestä

Kai sinä jonkun emännän tai luolanaisen itsellesi vielä jostain löydät. Minä miehenä pidän naisesta joka ei ole uusavuton, pituudella ei merkitystä ja kokkaustaidot eivät ole pakollisia. Itseasiassa minä kokkaan joka päivä toitteni lisäksi ja kunnostampa omistusasuntoanikin.

Toinen on aina toista parempi jossain asiassa ja en sen nykyaikana pitäisi olla sukupuolirajoitteista. Ihmisiä tässä ollaan.

Äänestä

"Eipä näin ole koskaan aikaisemmin ihmiskunnan historiassa ollut."

Aikamoinen väite. Ihan tosissaanko tuollaista sontaa kirjoittelet?
Eiköhän se aina ole ollut niin, että joku mies pitää tietynlaisista naisista
ja joku toinen mies toisenölaisista? Pätee myös pituuteen. Joku pitää
äärettömästän paljon jostain polvenkorkuisista, toinen pitkäsäärisistä naisista.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


,,,,,, kirjoitti:

merkitystä. Eipä näin ole koskaan aikaisemmin ihmiskunnan historiassa ollut. On ollut kaunista ja luonnollista, että nainen on miestä pienempi.
Miksi oi miksi emme voi palata entisiin aikoihin kun miehen piti hoitaa duuni kunnialla ja elättää vaimo ja lapset ja vaimon piti kasvattaa lapset ja hoitaa koti.
Niin luulisin kaikki olis onnellisempia. Mut ku nykyajan ihmiset ei vaan enää OSAA.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu