painan 57kg/pituus 157cm. käyn uimassa kolme kertaa viikossa,lenkillä ja stepperillä näinä muina päivinä?joskus myös kuntosalilla. pääseekö näillä alkuun laihdutuksessa.??yritän syödä terveellisesti ja kevyitä tuotteita..
laihempi
orvokki_kukka
3418
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Hei!:)
itse olen 158 "pitkä" ja painoin aikoinaan tuon 56.. muutama viikko laihdutusta takana ja puntari näyttää 53.4 :) tässä lista siitä mitä olen jättänyt lähes kokonaan pois. limsat, mehut, pullat, karkit, sipsit, makkarat, vaalea leipä jne.. maitotuotteet vaihdoin rasvattomiin.. muuten syön lähes normaalisti ja nälässä en viitsi itseäni kituttaa.(toisin kuin useimmat laihistelijat syön myös pastaa, perunaa, nakkikeittoa jne) lakritsiin tulee joskus sorruttua mutta yleensä ihan muutama pala riittää.:) karkki kannattaa vaihtaa esim pakastemarjoihin tai sokerittomaan mustikkakeittoon.:) mikään himoliikkuja en todellakaan ole mutta kaksi isoa koiraa pitää huolen siitä että lenkillä on päivittäin käytävä..
ostin myös crosstrainerin niin sillä tulee liikuttua lähes päivittäin n. 15-30min.. tsemppiä sinulle!:)
Minä olen myös 157 cm ja painoa oli aamu mittauksessa 51.4kg (lähtöpaino oli 53). Olen nyt ollut n.kk:den terveellisellä ruokavaliolla ja liikkunut kohtuu paljon. Ostin uuden vuoden jälkeen crosstrainerin ja sillä olen n.joka päivä ajellut 1/2-1h.
Tarkoitus ei ole laihtua vain kiinteytyä, jota onkin tapahtunut ihan huomattavasti.
Pidän kiinni terveellisestä ruokavaliosta, mutta kieltämättä herkkuja tulee syötyä 2 x/viikko. Mutta palaan ruotuun hyvin nopeasti.
Minulla on tällä hetkellä menossa kehon puhdistuskuuri (jauheena), mutta vielä en osaa siitä sanoa mitään.
Tsemppiä kovasti teille!
ton mun painoni piti olla tossa edellisessä viestis 75kg/157eikä 57kg..mutta onko toivoa silti??