Miten onnistuu perän nosto MAX 5CM?
Lehtijouset on kerran vaihdettu.
EN HALUA MITÄÄN MONSTERIA!
Lehtijouset on kerran vaihdettu.
EN HALUA MITÄÄN MONSTERIA!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
hyvin onnistuu monella eri tavalla.uutet jouset on on luultavasti helpoin tapa.on satoja eri laisia,jos viela satut loytamaan.myos ilma apu jouset voi loytya sinun"romuusi"
Yritä löytää jostain ratakiskoa pari metriä ja sitten vaan isoilla sakkeleilla vanhojen jousien ympäri(ei voi hitsata kun ei ole oikeaa rautaa tojossa) sitten vaan pikaisesti soitto romikselle niin voit saada muutaman euron romustasi.
Siinä peräkkäin kahden maastureita tuntemattoman Citypellen näkemyksiä. Ei voi kuin nauraa...
Sillä näiden pellepoikien maasturit (jos heillä koskaan sellaista on ollutkaan) on paalattu hyvän aikaa ennen kuin HJ61 edes on lähellä tiensä päätä.
Jousien päihin pidemmät riipukkeet. Lievä korotus ehkä helpointa näin (30-40mm)
pidemmät heilurit.
vakutus ei toimi.ei tarvitse yrittaa katsastaa.ei saa ajaa yleisella tiella.monilla on useammat jouset erilaista kayttoa ja kuormitusta varten. esimerkiksi 300 kg tai 1200 kg. samoin vanteita ja kumeja
Kyllä kiikuilla voi korottaa,ei katsurit noihin puutu mikäli ei tee mitää 250mm.monsteri kiikkuja...
Ainevahvuudet riittävät ja asiallisesti toteutettu,tarvittaessa välipultilla ja holkilla tehtynä.
ite laitoin sinne akselin ja rungon väliin kierrejouset. Niin eikä tarvi katsastaa, kun et poista alkuperäisiä lehtijousia.
siirrä lehtijouset taka-akselin päälle niin nousee sopivasti,tällä hetkellä varmasti menee alta?