HYPE -musikaali

tietämätönn

Mahtaakohan joku muistaa 94-95 vuonna tehdyn hype -musikaalin? siinä loppupuolella tulee laulu, jonka laulaa nainen ja laulun nimi on var är du nu. tietäiskö joku, et mistä löytäisin tähän lauluun sanat. En löydä niitä vaikka oon tässä jo jonkun aikaa yrittäny googlettaa. tai tietäiskö joku edes naislaulajan nimeä?
Kiitos jo etukäteen! :)

6

4259

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Nimetön

      siis en tiiä, mistä netistä löytää, mutta jos vanhanaikaisesti kirjastoon pääsisit, niin etsi Musiikin aika 2 (juutilainen, kukkula) ja sieltä löytyy sen kappaleen nuotit ja täten sanatkin :)

    • puukelipuukeli

      Itse olen kanssa yrittänyt ettiä netistä. Tähän mennessä tiedän vain yhden paikan, jossa on sekä nuotit että sanat: WSOY:n Musiikin aika 2 (yläaste) -kirja. Siellä on :)) Maksaa noin 25€ tuo kirja.

    • tyden

      Tämä tulee aika myöhässä, mutta biisi on muistaakseni Var är du nu ja laulaja oli Amina Hietikko jos en ihan väärin muista. Sama nainen oli myös Sound of Rels:issä. sanoista osa meni jotenkin näin; du var färgen på min kind, ljuset i min evighet, ingen håll mig, så som du, men jag var blind, nu är du långt, långt bort från mig... var är du nu (aniara), var du en dröm (aniara), om du letar kan du hitta mig (hitta mig) jag stannar här och väntar på dig.

      • tyden

        ja tietenkin; det ÄR nånting inom mig... ja misstaget.... toivottavasti ei ollut enempää kirjoitusvirheitä :D


    • EHH

      HYPE MUSIKAALI. SVENSKA TEATERN . ENSI-ILTA 22.1.1994. YHTEINSÄ 215 ESITYSTÄ. VAR ÄR DU NY BIISIN LAULOI AMINA HIETIKKO JA HYVIN LAULOIKIN. EHKÄ KANNATTAIS KYSELLÄ BIISIN SANOJA SVENSKA TEATERNIN ARKISTOSTA .

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      85
      4950
    2. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      93
      2553
    3. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      41
      2536
    4. Olisin ottanut sinusta akan itselleni

      Mutta olitkin aika itsepäinen ja hankala luonne.
      Ikävä
      197
      2361
    5. Ei sua pysty unohtamaan

      Ei vaan yksinkertaisesti pysty
      Ikävä
      133
      1929
    6. ROTAT VALTAAVAT ALUEITA

      Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj
      Äänekoski
      24
      1851
    7. Kerro todelliset motiivit

      kaivattuasi kohtaan?
      Ikävä
      178
      1560
    8. Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan

      Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️
      Ikävä
      16
      1461
    9. Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut

      Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh
      NATO
      350
      1251
    10. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      5
      1169
    Aihe