HYPE -musikaali

Mahtaakohan joku muistaa 94-95 vuonna tehdyn hype -musikaalin? siinä loppupuolella tulee laulu, jonka laulaa nainen ja laulun nimi on var är du nu. tietäiskö joku, et mistä löytäisin tähän lauluun sanat. En löydä niitä vaikka oon tässä jo jonkun aikaa yrittäny googlettaa. tai tietäiskö joku edes naislaulajan nimeä?
Kiitos jo etukäteen! :)
64528
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

siis en tiiä, mistä netistä löytää, mutta jos vanhanaikaisesti kirjastoon pääsisit, niin etsi Musiikin aika 2 (juutilainen, kukkula) ja sieltä löytyy sen kappaleen nuotit ja täten sanatkin :)

Äänestä

Itse olen kanssa yrittänyt ettiä netistä. Tähän mennessä tiedän vain yhden paikan, jossa on sekä nuotit että sanat: WSOY:n Musiikin aika 2 (yläaste) -kirja. Siellä on :)) Maksaa noin 25€ tuo kirja.

Äänestä

Tämä tulee aika myöhässä, mutta biisi on muistaakseni Var är du nu ja laulaja oli Amina Hietikko jos en ihan väärin muista. Sama nainen oli myös Sound of Rels:issä. sanoista osa meni jotenkin näin; du var färgen på min kind, ljuset i min evighet, ingen håll mig, så som du, men jag var blind, nu är du långt, långt bort från mig... var är du nu (aniara), var du en dröm (aniara), om du letar kan du hitta mig (hitta mig) jag stannar här och väntar på dig.

Äänestä
  • ja tietenkin; det ÄR nånting inom mig... ja misstaget.... toivottavasti ei ollut enempää kirjoitusvirheitä :D

    Äänestä

HYPE MUSIKAALI. SVENSKA TEATERN . ENSI-ILTA 22.1.1994. YHTEINSÄ 215 ESITYSTÄ. VAR ÄR DU NY BIISIN LAULOI AMINA HIETIKKO JA HYVIN LAULOIKIN. EHKÄ KANNATTAIS KYSELLÄ BIISIN SANOJA SVENSKA TEATERNIN ARKISTOSTA .

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


tietämätönn kirjoitti:

Mahtaakohan joku muistaa 94-95 vuonna tehdyn hype -musikaalin? siinä loppupuolella tulee laulu, jonka laulaa nainen ja laulun nimi on var är du nu. tietäiskö joku, et mistä löytäisin tähän lauluun sanat. En löydä niitä vaikka oon tässä jo jonkun aikaa yrittäny googlettaa. tai tietäiskö joku edes naislaulajan nimeä?
Kiitos jo etukäteen! :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu