Miten hiuksista saisi hyväkuntoiset? hiukset ovat latvoista aika kuivat ja juuresta noin 10cm ihan karheat, pörröiset ja hamppumaiset.
kärsineet hiukset
anonyymi
2347
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
ainoa todelinen apu on kasvattaa huonot pois ja leikkauttaa. hyvin silikoonipitoisilla hoitiksilla voit ehkä väliaikaisesti "liukastuttaa" hius, mutta hamppuuntunutta räjähtänyttä hiusta ei ihmeparanneta millään,näin se vaan on.suosittelen vähemmän värjäyksiä&muita käsittelyjä :/
kannattaa koittaa kampaamoissa (joissakin) tehtävää haudehoitoa! itselläni oli pidennykset jonka jälkeen hius kamalassa kunnossa, hoito auttoi ja hiuksista tuli kiiltävät ja terveen näköiset. hoito kuurista aikaa nyt n3kk ja ainakin vielä näyttää hyvältä! ostin myös kotiin syvähoitoa kotiin jota käytän 1ktr/2vko. kokeile! :)