Niin, ajattelin hankkia itselleni puhdasta fastin Greatiinia. Palautusjuomana olen aina käyttänyt vain Gainomaxia, joka on itselleni vallan sopiva.
Kysymys, että kun tuossa Greatiini- purkin kyljessä lukee, että sekoitetaan yhdessä palautumisjuoman kanssa, niin itsellänihän tuota mahdollisuutta ei ole, kun käytän palkkarina vain Gainomaxia.
Voiko kuitenkin tuota kreatiinia sekoittaa puhtaan veden kanssa, vaimenettääkö se krea siinä ominaisuuksiaan? Kuinka kauan kannattaa käyttää kreatiinia yhtäjaksoisesti? Kiitos vastauksista =)
Kreatiinista
3
523
Vastaukset
- käyttäjä
Itse sekoitan kreatiinia appelsiinimehun kanssa jossa on hiilihydraatteja jonkin verran ja hyvin tämä sekoitus tuntuu toimivan. Treenatessa paljon rennompi olo ja palautuminen tapahtuu nopeasti ja painot lisääntyvät hyvää tahtia, joten luulen että ei sillä niin väliä ole sekoittaako kreatiinia kunnon hiilihydraattijuomaan vaiko esim. appelsiinimehuun.
Hyvät annostusohjeet löydät siitä fastin kreatiinipurkin etiketistä. Itse käytän sen purkin ohjeiden mukaan ja 4kertaa viikossa :)- epäkäsihme
Muistaakseni kannattaa laittaa se kreatiini nesteeseen vasta vähän ennen nauttimista, sillä muistan lukeneeni että se muuttuu nesteessä kreatiniiniksi tai jotain, mikä ei o toivottavaa!
- kannata
epäkäsihme kirjoitti:
Muistaakseni kannattaa laittaa se kreatiini nesteeseen vasta vähän ennen nauttimista, sillä muistan lukeneeni että se muuttuu nesteessä kreatiniiniksi tai jotain, mikä ei o toivottavaa!
mitään gainomaksin palautus juomia ostella,ne ei oo se n kummenpia ja sitä paitsi kalliita ovat. sekoitat vaan veteen gramma painokiloa kohti hiilihydraattijauhoa,pitkäketjuista ja nopeaketjuista puoliksi sekaisin.ja proteiinia 30-50 grammaa riippuen miten kovaa on treenannu ja paljo painaa.ja kreatiinia 5-10 grammaa ellei olo vielä se alun tankkausjakso käynnissä.ei tule kallis palautus juoma tälleen ja on parempi ku valmiit litkut.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 427105
- 323978
- 503428
- 412978
- 172756
- 372248
- 162206
- 412173
Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...
Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons472157- 432112