Kulma- vai huulilävistys?

Eli olen harkitsemassa lävistyksen ottamista. Muttamutta. En osaa päättä kulma- ja huulilävistyksen väliltä.

Kellään kokemuksia kummastakaan? Mielelläni haluiaisn kuulla kokemuksianne ja suosittelujanne :).

Ja sit vielä, onko kellekkää tehty ampumalla?
Mulle tehtiin korviinreiät ampumalla, ei sattunu, mutt toinen tulehtu.
Lävistämällä parempi?
7638
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Ei oo kokemusta, mutta kuulemieni kertomuksen perusteella kantsii ottaa mieluummin kulmaan ja täs syy: huules o ongelmii ienten ja hampaiden pinnan kanssa, mut kulmas ei oo muutaku et jos se osuu johonki nii turpoo... täs mun taot elikkäs kulmaan... ;D Mut tiätty se on kivempi et kumpi näyttää paremmalt :D

Äänestä

Laita huuleen..

kulma kasvaa ulos helposti.

Huuleen voi laittaa myös muovikorun joka ei hankaa..
ja sen voi laittaa erikohtiin, jolloin ei hankaa hampaita..

Älä laita ampumalla korviin. Ampumalla tulehtuu helposti. Itselle laitettiin ekat reiät ampumalla ja olivat pitkään kipeät/arat. Kuukausi sitten lävistettiin toiset reiät ja ovat parantuneet täysin.

Äänestä
  • vielä lisätä että. kun laitettiin ampumalla ne korut, ja tulehtuivat, tuli samalla myös paha nikkeli allergia.. kiitos ampumalla tehdyt korvikset.
    Ennen pystyin käyttämään hopeisia kaulakoruja, rannekelloa, farkkuja joissa metallinen nappi(osuu vatsaan toinen puoli) Enää en mitää metallista ihoa vasten, ei hopeisia koruja .. Vain Titaaniset ja kultaiset (ei kullattuja, vain kokonaan kulta)käyvät

    Äänestä

Älä ota mitään lävistyksiä. Ne ovat tyhmien merkkejä!

Äänestä

Minulla on kulmakoru ja se ei niin sattunut, mutta riippuu ihmisestä. Jostain luin että kulmakoru kasvaa helposi ulos, mutta sekin on taas ihan ihmisestä kiinni. Huulikorua minulla ei ole, mutta se kuulemma sattuu koska siinä kohtaa on limakalvot. Ja mun mielestä se on kyllä lävistämällä parempi. :)

Äänestä
  • huulen ottaminen ei KYLLÄ satu !!! huulikori on nätimpi :D

    Äänestä

  • IIdaA kirjoitti:

    huulen ottaminen ei KYLLÄ satu !!! huulikori on nätimpi :D

    Nii, ei se satu kun huuli lävistettän. Ainoastaan ne pihdit tuottivata tuskaa. Ja huulessä ole jälki niistä kahden päivän ajan =D haha

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


LeeL kirjoitti:

Eli olen harkitsemassa lävistyksen ottamista. Muttamutta. En osaa päättä kulma- ja huulilävistyksen väliltä.

Kellään kokemuksia kummastakaan? Mielelläni haluiaisn kuulla kokemuksianne ja suosittelujanne :).

Ja sit vielä, onko kellekkää tehty ampumalla?
Mulle tehtiin korviinreiät ampumalla, ei sattunu, mutt toinen tulehtu.
Lävistämällä parempi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu