en tiiä kuuluuko tänne

että mistä löydän kuurin, jonka tarkoituksena on puhdistaa elimistö tai siis suolisto kunnolla? tuntuu että maha on ihan tukossa ja joku sanoi että tälläinen puhdistus kuuri olisi mainio. lähtis kaikki juuttuneet jutut sieltä suolistosta pois. mitä siis pitää syödä jne?
2291
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Apteekissa myydään sellaista jauhetta joka sekoitetaan veteen ja jota juodaan pitkin päivää, tuloksena koko suolistosi tyhjenee. Käytetään esim. silloin kun on menossa suolen tähystykseen lääkärille. Niitä taitaa olla paria erilaista, omani maistui ihan kauhealle, mutta suoli tyhjenee..

Äänestä

moi, ostin luontaistuotekaupasta puhdistuskuurin taisi sen nimikin oll "Kuuri -puhdistuskuuri". Maku oli siedettävä, otettiin kerran päivässä aamulla. Mulle ainakin se sopi hyvin. Maksoi noin 22 euroa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mutta kysynpä kirjoitti:

että mistä löydän kuurin, jonka tarkoituksena on puhdistaa elimistö tai siis suolisto kunnolla? tuntuu että maha on ihan tukossa ja joku sanoi että tälläinen puhdistus kuuri olisi mainio. lähtis kaikki juuttuneet jutut sieltä suolistosta pois. mitä siis pitää syödä jne?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu