Erosin kihlatustani/avomiehestäni vajaa kuukausi sitten viiden vuoden yhdessäolon jälkeen. Päätimme kuitenkin jatkaa kämppiksinä, sillä olemme erittäin lämpimissä väleissä kaikesta huolimatta. Sopimukseen kuuluu myös että toinen auttaa fyysisessä hädässä, jos se tuntuu molemmista hyvältä. Ja näin on tehty.
Itse kaipaan joka lauantai uuden miehen kainaloon, sillä tämä kaikki "nytvienbaaristamiehenkotiin"- kuviot on jäänyt kokematta. Täytin siis hetki sitten 21. Mutta niin kauan kun jatkan tämän Ex-mieheni kutittelua kotona, en pysty kunnolla antautumaan tunteiden vietäväksi.
Vaikea on elämä=)
Itse kaipaan joka lauantai uuden miehen kainaloon, sillä tämä kaikki "nytvienbaaristamiehenkotiin"- kuviot on jäänyt kokematta. Täytin siis hetki sitten 21. Mutta niin kauan kun jatkan tämän Ex-mieheni kutittelua kotona, en pysty kunnolla antautumaan tunteiden vietäväksi.
Vaikea on elämä=)
Vastaukset 5
Vanhimmat
Jos asut samassa ja teillä on tunne/ eroottinen suhde. Ja haet vierasta se on HUOraamista ja jos teet sitä paljon olet huora. Korjaa tapasi.Tai eroa.
samaa mieltä! Kasva hyvä ihminen aikuiseksi! Todella typerää käytöstä - niin "exääsi" kuin niitä baaristahetimullekaikkimiehiä kohtaan, olkootpa hekin sitten kuinka avuliaita hyvänsä. Ja eiköhön tuollainen käyttäytyminen kolahda joskus ihan itseäsi vastaan.
Se on kuule semmonen juttu, että kaikkea ei voi saada! Joko seurustelet tai olet villi sinkku. Jos oot molempia yhtäaikaa, ni ennemmin tai myöhemmin jotain alkaa sattua.. luultavasti myös sinua.
Jos kerran on niin kova hinku baanalle kokeilemaan omia miehen-isku-taitoja, niin eiköhän olis parasta irtautua ex-ukosta... Tiedän kyllä että se on vaikeeta, mutta muuten tosta ei tuu muuta ku kauhee soppa!
Sinä et selkeästi pysty eroamaan miehestäsi ja kenties jollain asteella toivot että palaisitte yhteen. Nyt kasva aikuiseksi ja hanki itsellesi oma kämppä tai käske ex-äijä nurkista pois pyörimästä.
En kyllä ymmärrä miksi ex-äijää tarvii hyysätä. En minäkään entisille naisille lähde mitään autoja korjaileen, enkä muutekaan tekemään mitään ilmaiseksi. Turna rutista perään jos kerran itseä ei silloin joskus kiinnostanut. Säkyseuraksi saatan lähteä, mutta en jää mitään päätä silittämään jälkikäteen :)
Moi. Voin kertoa, että ymmärrän sua varsin hyvin... oon itsekin noin kuukausi sitten eronnut pitkästä suhteesta, jossa viimeiset puoli vuotta oli tätä ns.vapaata suhdetta. okei, asiaan vaikutti kovasti se, että asumme eri maissa ja tavattiin harvoin. Oltiin kuitenkin tosi rakastuneita, eikä haluttu päästää irti... Niinpä muiden "salliminen" tuntu oikealta sillon, kun ei oltu yhdessä, sitten taas aina kun tavattiin, muutaman kuukauden välein, oltiin vaan toistemme kanssa eikä muista puhuttu.
Se ei kuitenkaan loppujenlopuksi oikein toiminu, molempia vaan sattui ja kaikki meni lopulta solmuun, kun ei oikein osannut pitää tunteita ja muuta touhuilu erossa toisistaan.
Mitä yritän nyt sanoa on ,että ymmärrän sua kyllä, mutta oo varovainen... Loppujenlopuksi "monen miehen kanssa yhtäaikaa oleminen ei oo kovinkaan helppoa, eikä oikeesti fiksua. Kannattaa miettiä aika tarkkaan missä menee, koska vaikka nyt tuntuukin helpolta ja kivalta, niin kohta se ei välttämättä enää ole sitä...