Jos ei kiinnosta

miten torjut?

Niin, miten mies torjut jos melkein tuntematon nainen tulee sulle ns. heittämään läppää, eikä sua kiinnosta kyseinen ihminen tai et halua mitään jatkoa? Sanotko suoraan, että sua ei kiinnosta, vetoat kiireisiin vai keksit itsellesi mielikuvitustyttöystävän, vaikka olisitkin muuten vapaa?

7

3123

Äänestä

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • loukkaamatta ehdottajaa. Esimerkiksi sanomalla, että olen nyt rentoutumassa ja muuten pitämässä hauskaa. Kuitenkin siten, että hän tuntee itsensä naisena hyväksytyksi, muttei loukaten torjutuksi. Tilanne ratkaisee, törkeään ehdotteluun voi vastata huumorilla.

      • 28.1.2008 klo 18.08

        > Tilanne ratkaisee, törkeään ehdotteluun voi vastata huumorilla.

        Ei voi. Nimimerkillä drinkit naamalle =)


    • Mikkimatti

      Olisin tosi otettu ja juttelisin kyllä mielelläni niitä näitä. Päättäisin sitten jutustelun ihan asiallisesti ja ystävällisissä merkeissä.

      • niitä näitä

        Nainen: Mulla olis sulle asiaa

        Mies: Joo suomalainen hiihto on noloa.

        nainen: taidan olla ihastunut sinuun

        Mies: joo on ollut taas pakkasta

        Nainen: Tarkoitus ei ollut pelästyttää tai että luulisit, että vaatisin sulta jotakin. Piti vain kertoa et mulla on sua kohtaan tunteita, jos ihmettelet.

        Mies: Ensiviikoksi luvattiin lauhempaa

        Nainen: Mitä sä ajattelet tästä tilanteesta?

        Mies: Kyllä kai se tuo ilmastonmuutos näkyy väistämättä

        Nainen: Hämmentääkö nämä asiat sua? Toivoisin, et voitais puhua tää kerralla selväks.

        Mies: Eihän se muuten kovakaan pakkanen haittaa, se on varustelukysymys.. Pitääkin laitta auto roikkaan aamuks. Nähdään!


    • Tiedoksesi

      Eihän miesosaa torjua ketään mutta pakenee paikalta kun alkaa ahdistaan.

    • ArcticCat78

      Mitäs jos sitä naistakaan ei kiinnosta? Mitäs jos se haluukin vaikka vaan heittää läppää jonkun kanssa?! Jos vaikka ihan sanoisit suoraan että juttelet mielelläsi tyyppien kanssa mutta että se siitä. No more.
      Miksi pitäisi jutella ainoastaan niitten kanssa jotka suuresti ihmisenä kiinnostaa ja joiden kanssa haluaa jotain? Aika hiljasta tulee siinä vaiheessa :)

    • Bluup

      En pysty keksimään itselleni tilannetta, jolloin olisin niin unessa, etten jaksaisi jutella jonkun - kenen tahansa - ihmisen kanssa, mutta olisin silti lähtenyt baariin.

      Jos siis tytteli kyselisi seksin perään ja en olisi niin innoissani, niin tulee mieleeni vaikka laittaa käsi olalle tai selälle ja sanoa, että on hirmu kivaa, kun joku on kiinnostunut, mutta mä en tänään sellaisen ajanvieton perässä. Kiitos.

      Varmaan halusitkin kuulla, ettemme me miehet rohkeita naikkosia pois haravalla aja. Miehiä kaikista eniten vituttaa seurustelumaailmassa "aloitteelliset naiset", jotka katsovat miestä pari kertaa kulmiensa ali "tehden aloitteen" ja odottavat, että mies tulee puhumaan. Aloitteellinen nainen antaa itsestään välittömästi esille yhden tärkeän ominaisuuden seurustelussa ja/tai irtokarkkiseksissä - aktiivisuus. Hän on nainen, joka varmasti järjestelee ajanvietettä ja pyytää mukaan, osaa pyytää mitä haluaa sängyssä. Soittaa itse perään, eikä odota soittoa kotona ja kitise.

      Oikein.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra on mukana Suomen huutokauppakeisari -sarjassa

      Suomen huutokauppakeisari on tavallisten suomalaisten ohjelma. Sarjan suosiosta kertoo se, että nyt alkaa jo 19. kausi t
      Maailman menoa
      158
      1493
    2. Kuuleppas

      ensimmäiset naissuhteet toimii miehelle eräänlaisena oppikouluna, mutta hän ei välttämättä itse ymmärrä oppineensa mitää
      Ikävä
      255
      1073
    3. Mulla ei ole Suomessa enää mitään

      4 vuotta joutuu asumaan henkisessä vankilassa. Sitten voi muuttaa takaisin ulkomaille.
      Turku
      183
      712
    4. Kuinka nainen jaksat ja voit

      Toivottavasti hyvin.
      Ikävä
      43
      691
    5. Provider miehistä..

      Tietyt miehet puhuvat ilkeästi naisista, jotka haluavat elää miehen tuloilla. Eikö? Mutta miksi tietyt miehet siitä pah
      Ikävä
      209
      653
    6. Sinulle nainen

      En ehkä koskaan osannut sanoa tätä oikein. Minun vaikeuteni luottaa liittyi ennen kaikkea menettämisen pelkoon. Siihen
      Ikävä
      63
      615
    7. Tiedätkö sitä

      Että sinun äänesi on ihanan pehmeä
      Ikävä
      40
      556
    8. Ethän voinut nainen tietää, että rikot rikotun

      Omaa elämää taas mietin aamuyön tunteina. En vieläkään löytänyt muistin sokkeloista ainuttakaan onnen hetkeä. Kaipuu on
      Ikävä
      66
      506
    9. Ethän mies vielä

      luovu meistä? Haluaisin jo sun syliin.
      Ikävä
      30
      474
    10. Haaveilen edelleen

      Sinusta aika ajoin
      Ikävä
      31
      461
    11. Tulisitpa käymään joskus vielä

      Olisi niin kiva nähdä pitkästä aikaa. Oletko vielä joskus tulossa?... Niin monet muutoksen tuulet puhaltavat, olisi lohd
      Ikävä
      23
      459
    12. Lämpimiä katseita aikoinaan vaihdettiin, siihen se sitten jäi

      Sinulla uudet tuulet ja välttelet kohtaamistamme.
      Ikävä
      26
      440
    13. Yt:t kunnassa päättyi

      Oliko nämä tarpeelliset ja ratkeaako taloushuolet näiden avulla? Lehdessä ilmoitettujen lukujen perusteella lisää on tul
      Lappajärvi
      53
      437
    14. Hei rakkaani.

      Kohtaaminen lähestyy. Miten teemme sen? Kumpi ottaa yhteyttä vai törmäämmekö jossain sattumalta? Tuleva vaimosi
      Ikävä
      25
      435
    15. Sut.

      Tuhotaan. :)
      Tunteet
      37
      432
    16. Martsusta tuli leuhka

      Ja ylimielinen. Hän ei nosta persettäkään ilmaseksi . Luulempa et nämä ei tee hyvää hyvinvointivalmennuksille.... Nannal
      Kotimaiset julkkisjuorut
      159
      429
    17. Mä oon kallistumassa

      Rikosilmoitukseen!
      Suhteet
      69
      411
    18. Valtiomies puhuu?

      "Trump väitti jo aiemmin maanantaina Truth Socialissa, että hän itse riittää suojaamaan maailmaa tekoälyn vaaroilta. – 
      Maailman menoa
      77
      394
    19. 19
      394
    20. Poromiehentien remontti ...

      Mikä tilanne? mistä mennään
      Hyrynsalmi
      6
      393
    Aihe