Naisille sopii korkokengät, mutta miehille...ei sovi ja jos ne ovat vielä piilokorot, niin tilanne luisuu komedian puolelle.
"Kengät sanoo kop kop kop"
MarttyyriMallari-TTt
Piilokorot
6
1035
Vastaukset 6
- Pitkä mies
Paljonko sulla on piilokorkoa?
piilokorkoja ja jos olisi niin luulisitko, että kehtaisin tunnustaa sitä.
"Maasta se pieninkin ponnistaa"
MarttyyriMallari-TTt
Naisten huono itsetunto kompensointineen on naisellista.
Miesten huono itsetunto ratkaisuineen on kuvottavaa.
Tasan ei käy onnenlahjat.
Mut miehet pystyykin kuseen seisaaltaan ilman katastrofia ;-)- sirpamaikkarilta
nyt tiiä onks ne korot miehillä nyt niin huvittavat. Tuol meiän yhessä vakipaikassa on aika paljonki miehii, joilla on kunnon korkkarit jalassa. Ja kroppaki sellanen et moni nainen kateellisena kattelee. Minä mukaan lukien. Kyl se korkokenkienkin hyvännäkösyys lähtee siitä miten niillä pysyy pystyssä.
"Munkin korkokengät kopisee" - lisää pituutta
Kyllä miesten täytyy saada käyttää kengissä piilokorkoja. Yhteiskunta on niin sairas pituuden suhteen että vain 20 cm pituudessa siis kropan pituudessa jo merkitsee paljon katu-uskottavuuden kanssa. Ne jotka vastustavat naisten tai miesten korkokenkiä ovat itse juuri näitä alistajia joille pituus on a ja o. Miehille pituus on äärimmäisen tärkeää jos haluaa pysyä massan mukana eikä erottua joukosta lyhyydellä. Lyhyt mies on alle 170 cm. Japanissa miehen pituudella ei todellakaan ole merkitystä kovinkaan paljon, mutta naisille siellä on pituudesta tullut ongelma ja nuoret naiset käyvät sahaamassa jalkojansa ja venyttämässä lisää pituutta jalkoihinsa. Lyhyen ihmisen pituudella ei ole mitään tekemistä oman itsetunnon kanssa, vaan eurooppalaisen yleisen standardin ylläpitämiseksi. Omia "vikoja" ei pidä hyväksyä mutta niiden kanssa täytyy tulla toimeen. Miesten kenkien piilokorkoja ei kannata esitellä julkisesti siinä missä naisten ei kannata esitellä rintaliivien väriä tai pikkuhousujen kokoa. Jos jollain on ongelmia toisten ihmisten tavasta elää hyvää ja tasapainosta (korkojen kera) niin se heille sallittakoon.
meiän kylässä täällä 20 vuotta sitten etittiin nuorta miestä saimaasta ku löyty rannalta vaatteet ja kengät joissa oli piilokorot.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va561582Nainen, onko sinussa sitä aitoa feminiinisyyttä jäljellä
Vai onko se jäänyt meikkien, korujen, hameiden ym. alle peittoon? Onko naisellisuutesi aitoa vai opetettua? Jos teet nai3421095- 131911
Missäs se Miss Suomussalmi luuraa?
Jokin aika sitten eräs myyjätär tituleerasi itsensä Miss Suomussalmeksi. Asiakas oli kuulemma Tokmannin kassalla todennu12724Voisit nainen joskus vastata minulle
Ja antaa jotain itsestäsi. Pientä tunnistetta ja juttua itsestäsi ja meistä. Kannustan.63595- 39559
Päälle hautaus?
Hautauksissa puhutaan päällehautauksista jos vaikka mies on kuollut ensin ja vaimo 20 vuotta myöhemmin! Todellisuudessa90548- 43503
- 45488
- 44446
