Ihan tavallisen näköiset maajussit joita tuskin kovin moni edes ennen maajussille morsian ohjelmaa huomasi vetävät nyt käsittämättömät määrät naisia puoleensa. Ei heissä ole muuttunut mikään muu kuin se että heidän tunnettavuutensa on kasvanut maajussille morsian ohjelman myötä.
http://www.iltalehti.fi/viihde/200801297164563_vi.shtml
http://www.iltalehti.fi/viihde/200801297164563_vi.shtml
Vastaukset 9
Vanhimmat
julkisuuden kautta Seiskan lööppeihin, tai pyörittään jotain sanaselitys rulettia TV-peliin.
Onhan sekin hohdokkaamapaa kuin lorvia työttömänä.
Valta kiihottaa ihmisiä ja julkisuus yhdistetään valtaan (vaikkei niin aina käytännössä olisikaan).
En väittäisi suoraan ilman todisteita että juuri nimenomaan julkisuus olisi se mikä heissä naisia kiinnostaa. Onko sinulla todisteita väitteesi puolesta?
Vaikka TVn kautta ei varmasti saa todellista kuvaa siitä minkälaisia kyseiset jampat ovat todellisuudessa niin kyllä heistä varmaan jotain kuvaa on saanut. Ja kun ohjelmaa ohisilmällä seurasin niin hyvin pystyy ymmärtämään miksi heidänlaisensa ihmiset naisia kiinnostavat. Eivät tietenkään kaikkia naisia, mutta riittää nyt varmaan että edes yhtä prosenttia niistä naisista jotka ohjelmaa seurasivat. Kyllä siitä jo muutama tuhat kiinnostunutta naista saadaan yhteensä.
Eli ajatteleppa omilla aivoillasikin välillä.
Paha toki minun on mitään sanoa kun mies olen, mutta tällaisena välikommenttina tähän väliin... ja naiset varmaan korjaavat virheet sanomassani.
Ei korjattavaa.
On se omituista ihmetellä kun aloittaja itsekin sanoi että muu ei ole muuttunut kuin tunnettavuus, muttei kuitenkaan sitten itse tajunnut sanomaansa.
... että asia toimii myös toisin päinkin. Siis miehet kiinnostuvat naisista, jotka ovat julkisuudesta tuttuja.
Syytä en tiedä, kai moni ajattelee saavansa siivun julkisuudesta siinä siivellä?
Oikean vastauksen saa varmaan naisilta/miehiltä, jotka ovat lähteneet tuollaiseen mukaan, itse en lähtisi.
Minua miehen julkisuus ei ainakaan kiihota eikä kiinnosta, päinvastoin. Tapailin aikani erästä julkisuudessa silloin tällöin esiintyvää henkilöä ja sekin vähä mitä hän on julkisuudessa, ja siis aina vain asiayhteydessä, oli minulle liikaa. En vain jotenkin jaksanut kommentteja kaikilta tutuiltani, että nyt se on taas ollut tässä ja tässä lehdessä ja sellainen ja sellainen valkokuva. Ei tietenkään todellakaan ollut päällimäinen syy miksi lopetin suhteen, mutta päivastoin kuin tämän vietiketjun aloittaja väittää, niin julkisuus oli vain ja ainoastaan miinuspuolella oleva tekijä.
Nykyään on muotia pyrkiä julkisuuteen, ja helpoitenhan sinne pääsee jo valmiiksi tunnetun kainalossa.
Toiseksi julkkis on turvallinen ihastumisen kohde niille, joille kyse on enemmänkin fanittamisesta. Voi seurata ihastuksensa kohteen tekemisiä lehdistä yms., mutta ei ole vaaraa, että joutuisi oikeasti tekemisiin ja toteamaan, ettei sekään nyt niin ihmeellinen ollut.
Kolmenneksi ne, joilla hiukan heittää, ja jotka eivät erota iltapäivälehtijulkisuutta todellisuudesta.
Viimeksi mainittu taas pätee myös aloittajan ajatukseen. Tietenkin iltapäivälehdet kirjoittavat, että esim. maajussit ovat saaneet käsittämättömät kasat naisia. Se myy, ja sillä myydään ohjelman tulevia jaksoja, saadaan niille katsojia ja sitä kautta mainostajilta rahaa. Sinua on siis huijattu :)
Todellisuudessa maajusseihin tykästyneitä lienee melko vähän. Mun tuntemistani naisista suuri osa tuskin edes tietää, keistä todella on kyse.
Vielä on pakko sanoa, että kyllä julkisuus kiehtoo myös miehiä. Tämä pystyy kuka tahansa tv:stä tuttu nainen kertomaan.
Eiköhän noi ole juuri niitä juttuja joilla myydään lehtiä... Tuskin kovinkaan montaa naista nuo miehet kiinnostaa.
Joitain naisia voi kuuluisuus kiinnostaa niin paljon että sitä saadakseen tehdään mitä vaan, mutta se on hyvin pieni osa naisista. Meitä tavallisia naisia pelkästään ahdistaisi joutua lehteen...
Onko sillä loppujen lopuksi mitään eroa jos pelkästään katsoo viihdesaastaa tai että myös sen perusteella arvottaa seksuaalisesti ihmisiä??
Ilta-Sanomissa oli taas joku väkisin väänneetty juttu. Olivat yhdistäneet kaksi lypsylehmää: Maajussit ja Bondin Leukamiehen. En ole homo joten on aika vaikea arvioida kyseisten ihannemiesten ulkonäköä mutta hirveitä ne oli molemmat. Leuka on vielä persaukinenkin niin kait siinä on taustalla että vähämieliset arvostavat kaikkein näkyvimpiä julkkiksia.